MojiPhone

Zdá sa, že novo zvolenému prezidentovi USA, Donaldovi Trumpovi, naozaj záleží na tom, aby výroba dôležitých výrobkov ostala v USA, respektíve sa presunula do USA tá, ktorá je momentálne mimo krajiny. Informáciu najnovšie opätovne potvrdil v utorok, v rozhovore pre noviny Axios.

Donald Trump v ňom zdôraznil, že za posledné týždne viedol rozhovory s CEO spoločnosti Apple, Timom Cookom. A nielen to, Tim Cook má podľa neho „otvorené oči“ v prípade presunu výroby do USA. To je však trošku kontrastné vyjadrenie, ak si spätne pozrieme vývoj týchto udalostí. Neraz totiž vyplynuli na povrch informácie, podľa ktorých už Apple zisťoval záujem svojich partnerov v USA, v prípade ak by chceli presunúť výrobu mimo USA, respektíve do číny.

Taktika presunu strategických podnikov späť do USA je pritom jednou z nosných tém kampane nového amerického prezidenta. Ako sám tvrdí, chce robiť veľké veci doma, a medzi tie veľké veci určite patria aj výrobky, ktoré vyrába spoločnosť Apple. Jedná sa však o dohady, a taktiež nie je úplne známe, čo prebiehalo v rozhovoroch medzi technickými gigantami, medzi ktorých patrí aj Tim Cook, a medzi Donaldom Trumpom v Trump Tower v Decembri.

Každopádne, nech bude výsledok akýkoľvek, určite sa ho dozvieme v najbližších mesiacoch.

Náš tip
Donald Trump chce udržať Apple v USA, ponúka škrtanie daní

Zdroj: theverge.com

22. januára 2017
Fotománia

+