MojiPhone

Už v lete sa v kódovacom štandardne Unicode, ktorý má zodpovednosť aj za emotikony, objaví update. Uverejnená bude verzia s číslom 10. A ako býva zvykom, každá z nových verzií so sebou prinesie aj niekoľko nových emotikonov. Rozdielne to nebude ani tento krát.

A akých pridaných emotikonov sa v lete dočkáme? Štandardné smajlíky sa napríklad rozšíria o blázna, nadávajúceho smajlíka, vracajúceho smajlíka, ale aj o smajlíka ktorý žiada o ticho, či aristokrata. Medzi ľudskými emotikonmi pribudne kontroverzná žena, ktorá zrejme kojí, ale aj dracula, či víly, alebo elfovia. Pribudne dokonca aj aladin.

Mimo iného niekoľko emotikonov s oblečením, teda rukavice, ponožky, kabát, či čiapka. Nechýbajú ani zvieratká. Konkrétne uvidíme zebru, žirafu, ježka, ale aj pár dinosaurov, či lučneho koníka. Veľké zastúpenie má jedlo. Uvidíme kokos, brokolicu, praclík, sendvič, ale aj rôzne cestoviny, či napríklad paličky na jeden čínskych jedál.

Zmeny uzatvárajú vlajky troch štátov, anglicka, škótska, a walesu. Úplným záverom je trošku športu. V tomto prípade pribudne curlingový kameň.

unicode-10-emoji

Zdroj: 9to5mac.com

27. marca 2017
Fotománia

+