MojiPhone

Aplikáciu Messenger pre operačný systém iOS čaká (a niektorí ju možno už aj máte) aktualizácia. Vieme, že aplikácie od Facebooku sa aktualizujú pravidelne každé dva týždne, táto zmena však prinesie niečo prevratnejšie.

Konverzácia, a jej emočné štylizovanie za pomoci emoji sa stala bežnou súčasťou nášho života. Emoji používame všade. V príspevkoch, statusoch, v správach, či SMSkách. Môžeme takto označovať statusy niekoho iného, označovať live videá, a časy, kedy fungovalo iba „Like“ sú dávno preč.

Facebook však postupuje ešte ďalej. Označovanie reakciami sa po statusoch dostáva aj do aplikácie Messenger. Sú však v trochu zmenenom šate. V Messengeri, zdá sa, budeme môcť použiť celkovo sedem reakcií. Emotikony pripomínajúce lásku, smiech, prekvapenie, sklamanie, hnev, palec hore a palec dole. Týchto sedem reakcií nám bude slúžiť na vyjadrenie našich pocitov z konverzácie, ktorú práve vedieme.

Zdroj: macrumors.com
Zdroj: macrumors.com

Štýl, ktorým bude označovanie fungovať poznajú tí, ktorí používajú aplikáciu Správy na komunikáciu. Podržanie prsta nad správou tak, aby sme k nej pridali špeciálnu akciu je dnes už súčasťou správ v zariadeniach s iOS. Rovnakým spôsobom bude fungovať aj táto novinka v aplikácií Messenger.

Podľa informácií by sa aktualizácia už mala dostávať k verejnosti, ale ako je už u Facebook-u známe, aktualizácia prichádza postupne. My sme v čase písania príspevku nemali možnosť túto novinku použiť, ani nebola dostupná aktualizácia aplikácie Messenger.

Zdroj: macrumors.com

25. marca 2017
Fotománia

+