MojiPhone

Snímky, vytvorené kamerami mobilných telefónov, sa často krát začínajú podobať na zábery s polo-profesionálnych fotoaparátov. Aj preto ich používatelia nepoužívajú iba na rýchle snímky, ale aj na kvalitné zábery. To, že sa mobilné telefóny v tomto aspekte dostávajú do popredia, potvrdzujú aj rôzne štatistiky používanosti.

Medzi ne každoročne patrí zhodnotenie portálu flickr, ktorý dáva do porovnania, koľko snímkov bolo vytvorených akou značkou „fotoaparátu“. Fotoaparát je v tomto prípade v zátvorkách schválne, pretože nie prvý rok sa medzi TOP fotoaparátmi objavili práve zariadenia od Apple.

Náš tip
Apple zdieľa tipy na profi fotky s iPhone 7 Plus

A nielen že sa objavili, oni dokonca boli najpoužívanejšie. Predbehli tak aj svetoznámych výrobcov štandardných fotoaparátov, ako sú Nikon, či Canon. A že ten rozdiel nie je malý. Veď takmer polovica všetkých odfotených snímkov na flickr pochádza zo zariadení od Apple. Na druhom mieste sa nachádza výrobca Canon, ktorý má 23 % menej snímkov. Na treťom mieste sa nachádza Nikon, so zastúpením 18% celkovo nafotených snímkov.

flickr-top-2016

Zdroj: phonearena.com

8. decembra 2016
Fotománia

+