MojiPhone

Taiwanský výrobca iPhonov, spoločnosť Foxconn, plánuje zautomatizovať svoju výrobu na 100%, čo znamená, že okrem administratívnej zložky by v ich spoločnostiach vyrábali výhradne roboti. Celý proces je rozdelený na niekoľko fáz, pričom Foxconn v prvej fáze avizuje nahradenie robotmi hlavne tých ľudí, ktorých práca je vo výrobnom procese mimoriadne nebezpečná.

Druhou fázou má byť zjednodušenie výrobných liniek, čím sa zníži počet robotov na už existujúcich linkách. Foxconn pritom vyrobí ročne 10 000 robotov Foxbot, ktorí majú na starosti práve automatizáciu a zjednodušenie výrobných procesov. Treťou fázou je plná automatizácia, kde už na samostatný výrobný proces nebude človek potrebný. Ľudský faktor bude zabezpečovať kontrolu a programový smer robotov, a samozrejme administráciu.

Náš tip
Čína vybudovala mesto iPhonov

V tomto momente už Foxconn má k dispozícií 60 000 robotov, a jej plány zahŕňajú automatizáciu v rozmere 30% do konca roka 2020. Kedy chce Foxconn automatizáciu dokončiť, a plne zrobotizovať svoje továrne, zatiaľ nie je isté. Čo je však isté je to, že tento smer výroby bude čím ďalej tým modernejší, nehovoriac o neustálom náraste popularity umelej inteligencie.

Zdroj: theverge.com

6. januára 2017
Fotománia

+