MojiPhone

Do oficiálneho predstavenia nového iPhone 6 už chýba len jediný deň a o tomto očakávanom telefóne máme k dispozícii množstvo neoficiálnych informácií, fotografií a únikov. Každý, kto sa zaujíma o mobilné technológie a zvlásť o jablčné zariadenia tak môže mať celkom slušnú predstavu o tom, ako by mal iPhone 6 vyzerať a akými technickými špecifikáciami sa bude vyznačovať.

Teraz sa dokonca objavilo video, na ktorom je nový iPhone prezentovaný v zapnutom stave a porovnávaný s iPhonom 5S. Video je v mandarínskej čínštine, takže z neho mnoho neporozumieme, ale dáva dosť jasnú predstavu o novom smartfóne a potvrdzuje doterajšie úniky, týkajúce sa dizajnu. Môžeme tiež vidieť, že iPhone 6 je (prirodzene) o niečo rýchlejší než iPhone 5S pri spúšťaní aplikácií či prebudení a odomknutí.

Podobne ako redaktori zahraničných portálov, aj my sme si video pozorne pozreli a pokúšali sme sa nájsť znaky toho, že ide o podvrh alebo repliku; smartfón na videu však vyzerá naozaj presvedčivo. Testujúci na ňom opakovane používa senzor odtlačkov prstov na odblokovanie, animácie sú plynulé a rýchle, aplikácia fotoaparátu pracuje bleskovo a bez zdržania sa dá dostať aj do galérie. U rôznych replík tieto činnosti ani zďaleka nebývajú na takej úrovni, ako môžeme vidieť na tomto videu.

https://www.youtube.com/watch?v=eQopSbASO40

Jedným dychom však treba dodať, že ide o video len v nižšom, 480p rozlíšení a chýba v ňom napríklad otestovanie hlasovej asistentky Siri. Mohlo by sa teda jednať povedzme aj o nejaký raný prototyp, ktorý sa nejakým spôsobom dostal do rúk týchto ľudí, ktorí ho narýchlo otestovali.

Ak však budeme veriť, že sa jedná o skutočný, finálny iPhone 6, za zmienku stojí niekoľko skutočností. Vyčnievajúci objektív fotoaparátu zostal zachovaný, čo môže byť pre mnohých sklamaním a narušením čistých a hladkých línií iPhonu. O zadnom kryte sa hovorilo, že vo finálnej verzii bude pokrytý ešte jednou vrstvou materiálu (pravdepodobne sklom), tu však vidíme len bežný kovový kryt, aký sa objavil už na prvých uniknutých snímkach údajného iPhone 6. Z prednej strany vyzerá telefón veľmi pekne a hoci displej nemá také tenučké okraje ako niektoré Android smartfóny, pomer displeja k celkovej ploche vyznieva dobre. Znateľne sa zmenšila hrúbka zariadenia a podľa recenzenta je nový iPhone 6 aj ľahší než jeho predchodca.

Nech je už teda na videu skutočný iPhone, alebo jeho prototyp či dokonca napodobenina, skutočný iPhone 6 príde už zajtra a urobí tak koniec všetkým „šuškandám“. My vás o jeho predstavení budeme samozrejme informovať.

Zdroj: phonearena.com

8. septembra 2014
Fotománia

+