MojiPhone

Spoločnosť Google v najnovšej aktualizácií svojej mapovej aplikácie Google Maps, priniesla ďalšiu zaujímavú a užitočnú službu. Už pred časom implementovala funkciu, vďaka ktorej si môžete pozrieť, ako sú vybrané miesta obsadené v určitých dňoch a špecifických časoch. Pomáha to napríklad v prípade, ak sa chcete ísť na nejaké miesto pozrieť, no vybrať chcete čo najvhodnejší čas, teda keď bude ľudí na tomto mieste málo.

V tomto prípade vychádzala aplikácia z dlhodobo zbieraných dát, ktoré následne štatisticky ukázali obsadenosť daných miest. Teraz však Google zachádza do ešte väčších podrobností. Okrem priemernej obsadenosti v daných časoch a dňoch, ponúka aj aktuálny stav, teda koľko ľudí sa na danom mieste nachádza.

google-maps-realtime

Tieto dáta sú porovnávane so štatistickými predpokladmi, vďaka čomu viete, či sa aktuálne na mieste nachádza viac, alebo menej ľudí ako obvykle, prípadne či sa tento stav približuje tomu obvyklému. S kombináciou s údajom, koľko sa priemerne ľudia v takejto lokalite zdržia, sa jedná o veľmi dobrý plánovací nástroj.

Zdroj: macrumors.com

27. januára 2017
Fotománia

+