MojiPhone

Ak poznáte obľúbenú funkciu Timeline, alebo Časová os z Google Maps, určite viete, že táto funkcia doteraz nebola dostupná pre operačný systém iOS. Časová os dokáže zobraziť vašu históriu, zachytávanú mobilným zariadením.

Pre desktopovú verziu bola táto funkcia dostupná už skôr, pre Android bola spustená dodatočne. Pri Google Maps však tento postup nie je vôbec nezvyčajný, nakoľko porty funkcií pre iOS trvajú dlhšiu dobu, ako napríklad pre Android. Rovnako je tak tomu napríklad pri navigácií Waze, ktorá taktiež patrí pod Waze.

Ak si chcete pozrieť svoju časovú os, stačí kliknúť na ikonku menu, a zvoliť možnosť „Vaša časová os“. Následne uvidíte hierarchický prehľad miest, ktoré zariadenie zaznamenalo. Pri niektorých miestach sa vás bude zariadenie pýtať, či sa o konkrétne miesto jedná. Neskôr tak bude lepšie identifikovateľné pre zariadenie.

Funkcia však nefunguje na 100%, keď napríklad nám pri pomalších presunoch, ktoré spôsobili zápchy zariadenie identifikovala presun ako jazdu na bicykli.

Zdroj: macrumors.com

20. apríla 2017
Fotománia

+