MojiPhone

Ak ste vyhľadávali lacné iPhony, určite ste narazili na obchod Huckberry.sk. Ten ponúka medzi inými výrobkami aj repasované iPhony, či iPhony bez príslušenstva za „dramaticky nízke ceny“. Ako to však v takýchto prípadoch býva, vždy je v takýchto lacných riešeniach háčik. Inak tomu nie je ani v tomto prípade.

Na eshope môžete nájsť napríklad mobilné telefóny iPhone 5S za 49,90 EUR, ale napríklad aj iPady Mini 4-tej generácie za 55 EUR. Okrem týchto kúskov nájdete v eshope aj výkonný iPhone 6s, taktiež za extrémne nízku cenu 58 EUR.

Ponuka zariadení v eShope
Ponuka zariadení v eShope

Obrátili sa na nás viacerí použivatelia s tým, že od obchodu Huckberry objednali tovar,  ktorý však nedošiel. Taktiež sa dotazovali na to, či máme s eshopom skúsenosti, prípadne vieme o niekom, kto reálne produkt z obchodu Huckberry dostal. S viacerými sme sa skontaktovali.

Jeden z fanúšikov sa obrátil na Slovenskú Obchodnú Inšpekciu. Bohužiaľ, tá môže preverovať iba firmy, ktoré majú svoje sídlo na území Slovenskej Republiky. Keďže firma Huckberry má však svoje sídlo v Budapešti, teda v Maďarsku, nie je možné ich preveriť. Je to však iba jedna z indícií, ktorá nepridáva tomuto obchodu dobré meno.

Ak totiž produkt zakúpite, a spoliehate sa na to, že veď pri preberaní si pozriete či sa nejedná o podvod, sklamete sa. Pri výbere spôsobe platby a doručenia je pri možnosti platba dobierkou len osobné prevzatie v Budapešti. Teda ak nemáte cestu do Budapešti, nie je možné si pozrieť produkt pred tým než zaň zaplatíte. Dokonca pre osobný odber musíte byť zákazníkom z Maďarska. Pre slovenských zákazníkov síce firma ponúka možnosť dobierky, avšak na stránke upozorňuje že platí iba pre zákazníkov z Maďarska.

Vyjadrenie obchodnej inšpekcie

Všetky ostatné spôsoby doručenia sú podmienené platbou vopred – teda bankovým prevodom. A samotné skúsenosti s doručením sú následovné. Objednáte tovar, zaplatíte faktúru, a následne sa spoločnosť odmlčí. V prípade že naliehate, dostanete správu o tom, že tovar je momentálne vypredaný. Stav zásob na stránke však hovorí naopak, a tovar je takmer „vždy k dispozícií“.

Reálna možnosť, že by spoločnosť mala toľko kusov reburbished kusov, prípadne kusov bez príslušenstva je takmer nulová. Rovnako tak je podozrivé, že kusy, ktoré sú dostupné za úžasnú cenu, sú stále nemenné a rovnaké. Ak je ponuka taká lákavá, je predsa divné že sú stále na sklade tie isté kusy.

Ak by ste hľadali informácie, na facebookovej stránke Huckberry bohužiaľ nenájdete nič. Komentáre pod príspevkami sú denne mazané. Spoločnosť nie je možné ani kontaktovať pomocou správy na facebooku. Sem tam sa však podarí zastihnúť komentár, ktorý hovorí o podvode.

Jedna zo sťažností

O vyjadrenie sme požiadali aj spoločnosť Huckberry, a to dokonca dva krát. Do dnešného dňa nás so žiadnou odpoveďou nekontaktovali. Obchody, z ktorých si tovar objednávate si vždy vopred preverte. Nenechajte sa zlákať veľmi nízkymi cenami, ktoré sú podozrivé, ako aj ďalšie dôvody, ktoré spomíname v článku.

9. júna 2017
Fotománia

+