MojiPhone

Na slovenskej developerskej scéne sa objavil mladý iOS vývojár Peter Považan, ktorý vydal svoju prvú hru I am Doctor! , určenú pre tých najmenších z nás. Peter sa venuje okrem programovaniu pre platformu iOS, aj webdizajnu, v ktorom získal cenu GORT Website Award a dvojnásobné ocenenie spoločnosti Microsoft za naj-sexy web. Poďme si predstaviť hru a pozrieť sa, ako sa podarilo autorovi preniesť svoj talent do jablčných zariadení. 

I am Doctor!  čerpá námet z populárnej hry Operations Game od Miltona Bradley-a a jej pôvod siaha až do 60-tých rokov. Peter pôvodný koncept zjednodušil a vybral len to, čo deti bavilo najviac. V ťažkej role doktora, bude vašou úlohou zachrániť pacienta na operačnom stole. V pätnástich kolách, ktoré postupne naberajú na obtiažnosti, vyberáte pomocou pinzety orgány, podávate lieky, či picháte injekcie. Samozrejme, nieje to také ľahké. Musíte dávať pozor, aby ste sa nedotkli ostatných častí tela a pacientovi nespôsobili viac škody, ako osohu.  Každé kolo má časový limit ,ktorý sa mení s obtiažnosťou a vždy máte tri životy, resp. pokusy, na vykonanie operácie.

Rozmýšľal som nad nedostatkami tejto hry, no jej koncept je veľmi jednoduchý a Petrove prevedenie výborné.  Avšak, hra je určená pre deti a tie sú súťaživé a radi sa hrajú v kolektíve. Určite by som do budúcnosti rozmýšľal nad zavedením hracieho módu pre viaceré osoby. Deti by napríklad na začiatku napísali svoje mená a po spustení by sa striedali na každom kole, až kým nezostane iba víťaz.

Peter nám odpovedal aj na otázku: Ako dlho prebiehal vývoj hry I am Doctor! a akým spôsobom ti pomohli tvoje skúsenosti z web dizajnu pri jej tvorbe ?

Vývoj hry trval priblližne tri týždne. Nakoľko to bola moja prvá hra, počas tohoto trojtýždnového vývoja som sa zároveň učil aj programovaní jazyk objective-c, oboznamoval sa s vývojovým prostredím Xcode a prešiel si nahrávaním hry do  AppStore. Skúsenosti, ktoré som nabral pri tvorbe web stránok mi v podstate zabezpečili veľmi jednuduchý prechod na iOS platformu.

Hru I am Doctor! hodnotím za veľmi vydarenú po všetkých stránkach a osobne ma veľmi bavila. Autor nám prezradil, že už teraz pracuje na novej hre, ktorá bude dostupná už čoskoro a bude vraj o niekoľko tried vyššie.

Promokódy pre najrýchlejších čitateľov:

T4HAR6WRFFR3

P4KMJKFXXFFM

N6M9YW3ARTJM

KLNNNT669LP6

Domovská stránka aplikácie

[app url=“http://itunes.apple.com/us/app/i-am-doctor!/id551004063?l=cs&ls=1&mt=8″]

15. septembra 2012
Fotománia

+