MojiPhone

Downgrade zariadení je vždy dobrým riešením v prípade, ak sa vám aktuálna verzia iOS nepáči, a chcete sa vrátiť k pôvodnej. Nie tak dobrým je už fakt, že na to, aby ste oficiálne mohli znížiť svoju verziu operačného systému, potrebujete, aby ju Apple stále digitálne podpisovala.

No a ak ste plánovali downgrade na verziu iOS 10.2, vedzte, že už to možné nie je. Apple totiž prestal oficiálne podpisovať túto verziu, čím znemožnil jej downgrade oficiálnou cestou. Samozrejme, stále je možné downgradovať neoficiálne vďaka jailbreaku.

Tento fakt býva nie raz prezentovaný ako negatívna vlastnosť iOS, pretože napríklad Android môžete aktualizovať ľubovoľne tak, ako chcete. Apple sa však snaží udržiavať politiku jednotného operačného systému, kde všetky zariadenia bežiace na iOS nemajú mať veľké rozdiely vo verziách.

Náš tip
Apple prestal podpisovať iOS 10.1 a 10.1.1

ios-10-downgrade

Vďaka tomuto sa dá povedať že aj niekoľko generácií staré telefóny od Apple stále bežia na aktuálnych operačných systémoch, a rozptyl je tak minimálny. Určite to prospieva aj pri tvorbe aplikácií a hier, vďaka stále novým a novým použitým technológiám. Fakt, že sú nové verzie na väčšine zariadení, tak tlačí developerov na vyvíjanie aplikácií na práve tieto verzie.

Zdroj: macrumors.com

1. februára 2017
Fotománia

+