MojiPhone

Nedávno sme Vás informovali o tom, že z obchodu AppStore zmizla aplikácia, ktorá na základe Bluetooth spojenia, a vzdialenosti iPhonu od AirPods detegovala, kde sa nachádzajú slúchadlá AirPods. Skutočnosť, že aplikácia zmizla, pričom bola pre mnohých veľmi nápomocná, mnohých sklamala a pobúrila. Našťastie bol ich hlas vypočutý.

Apple v pripravovanej verzií iOS s číslom 10.3 pripravuje rovnakú funkciu, ako ponúka pre telefóny, hodinky, či tablety, a síce Find My iPhone. Funkcia bude implementovaná dodatočne aj pre AirPods. Vďaka tomu tak v rovnakej aplikácií Find My iPhone nájdete všetky svoje zariadenia, a nebude problém svoje stratené slúchadlá AirPods nájsť.

Náš tip
Apple zrušil aplikáciu na vyhľadanie stratených AirPods

Možnosť bude po aktualizácií automaticky zapnutá. Ak však budete mať záujem túto funkciu vypnúť, bude to samozrejme možné. Jedná sa však o nápomocnú funkciu, ktorá vám môže v mnohých prípadoch „zachrániť kožu“. Prípadov, kedy sa takto podarilo lokalizovať stratené, či ukradnuté iPhony, iPady, či hodinky, je mnoho. Túto zmenu preto vnímame ako veľmi pozitívnu.

Zdroj: macrumors.com
Zdroj: macrumors.com

Zdroj: macrumors.com

26. januára 2017
Fotománia

+