MojiPhone

Sonny Dickson, ktorý stojí za niekoľkými únikmi informácií od Apple tvrdí, že prvá beta verzia operačného systému iOS 10.3, by mohla byť k dispozícií už v utorok, teda o tri dni. Nie je to však jediná správa, ktorá by mala majiteľov a testerov potešiť. Okrem toho by sa v nej mala objaviť aj dlho očakávaná funkcia, Theatre Mode (alebo aj inak Dark Mode).

A čo to vlastne Theatre Mode je? Predstavte si situáciu, že idete do miest, ktoré sú tmavé, napríklad do kina. A tu potrebujete použiť svoj mobilný telefón. Aj v prípade, že svoj jas minimalizujete na úplné dno, zistíte, že telefón sám o sebe žiari silno, čo môže v istých prípadoch rušiť, alebo minimálne pútať nechcenú pozornosť. Na toto má slúžiť práve Theatre Mode, ktorý premení prostredie iOS na tmavé, takmer invertované z pôvodného dizajnu. Vďaka tomu iPhone negeneruje toľko jasu, čo nie len šetrí batériu, ale pomôže práve v prípadoch, ako je tento.

ios-10-3-dark-mode

Táto možnosť už je dostupná, avšak len v telefónoch, ktoré majú možnosť jailbreaku. V tom prípade sa dá zo Cydie stiahnúť tweak, ktorý v podstate spraví a plní presne tú istú funkciu, akú bude plniť Theatre Mode v iOS 10.3.

Zdroj: phonearena.com

7. januára 2017
Fotománia

+