MojiPhone

Jednou z avizovaných zmien, ktoré prinesie iOS 11, je zmena kompatibility. iOS 11 už totiž nebude podporovať 32 bitové aplikácie. V prípade že máte nainštalovanú beta verziu iOS 10.3, zrejme ste si všimli upozornenie, ktoré o tomto informuje. Celý zoznam aplikácií, ktoré nie sú podporované, respektíve prestanú byť v iOS 11, môžete nájsť aj v sekcií Nastavenia > Všeobecné > Informácie > Aplikácie.

Aplikácie ktoré uvidíte, nebudú ďalej podporované v prípade že ich autor neaktualizuje. Podľa informácií sa jedná až o 200 000 aplikácií. Tie majú podporu iba pre 32-bitové zariadenia. Natívne ich dokážu spustiť aj 64-bitové zariadenia, avšak v novej verzií iOS bude táto možnosť zastavená nastálo.

Informácia o nekompatibilných aplikáciách
Informácia o nekompatibilných aplikáciách

Informáciu o tom, že aplikácia nie je podporovaná, vám ponúkne iOS aj priamo pri spustení. Dôvodom pre pozastavenie fungovaní takýchto aplikácií je fakt, že ich kompatibilita viac spomaľuje iOS zariadenia, čo má negatívny vplyv aj napríklad na výdrž batérie.

Systém v tomto prípade doporučuje kontaktovať autora aplikácie v prípade, ak nie je dostupná žiadna aplikácia. Z praxe však vieme že ide skôr o staršie aplikácie, čo znamená že autormi už nebudú podporované. Znamená to však, že v skutočnosti po aktualizácií na iOS 11 prídeme o mnohé funkčné aplikácie.

Či bude možnosť tieto reštrikcie obísť, zatiaľ nie je známe. V oficiálnej beta verzií však nič takého nie je. Možnosťou je obísť obmedzenie pomocou jailbreaku, a následného nainštalovania rozšírenia, ktoré zrejme môžeme po vydaní iOS 11 očakávať.

Upozornenie o nekompatibilite pri spustení aplikácie
Upozornenie o nekompatibilite pri spustení aplikácie

Zdroj: phonearena.com

17. marca 2017
Fotománia

+