MojiPhone

Po veľkom systéme, ktorým je macOS Mojave, prišiel rad aj na mobilný iOS, ktorý je nesmierne dôležitý, vzhľadom na obrovskú niekoľko miliónovú komunitu používateľov iOS zariadení. A prím? Ten Apple venuje rozšírenej realite. Apple pri nej sľubuje jednoduché 3D tvorenie predmetov pre ARKit a tieto bude možné aj zdieľaj v rámci aplikácií (podporované) a celého iOS systému. K tomu Apple uvádza vlastnú aplikáciu na meranie, ktoré sú už častým a populárnym softvérom v App Store.

Zmena prichádza aj pri aplikáciách na fotky. Tá prinesenie zoskupovanie fotografií podľa žánru (šport, rodina, a pod.) a tiež bude vylepšené ich vyhľadávanie, najmä pri tisícových knižniciach.

Mení sa tiež Siri, ktorá prinesie viac možností prispôsobenia samotnému užívateľovi. Ten si vďaka novým Shortcuts pri aplikáciách, ktoré budú podporované bude voliť jednotlivé skratky a k nim vykonávanú funkciu. Na toto by som sa tešil najviac, ak by Siri podporovala náš región a jazyk.

Vylepšenie funkcie Nerušiť prináša farebné a najmä tmavé reakcie displeja, ak máme iPhone položený na stole a nechcem byť rušený zvukom, ale takéto stvárnenie prichádzajúcej udalosti nám nevadí.

Po vzore Android systému sa v iOS 12 stretneme so štatistikami, kde už podľa názvu je jasné, čo nás čaká. iOS 12 teda monitoruje naše používanie systému a všetko vyhodnocuje a dáva používateľovi v prehľadných grafoch.

Pre mňa vcelku nepodstatná vec, avšak Apple na tom stavia svoj obchod zameraný pre mladých a ich potreby. A tým sú samozrejme Animoji, ktoré sú aj v iOS 12 v nadvláde a v novom zložení.

A na záver vyberáme z funkcií to najlepšie, aspoň podľa nás. Skupinové hovory cez FaceTime, kde pozvánka na ne príde cez iMessage. Skvelé, najmä keď skupinové volania v tíme alebo v rámci rodiny sú na iOS utrpením. Čiže FaceTime rieši tento neduh a chýbajúcu funkciu dopĺňa. Skvelá správa, už iba kvôli tomu prejdem na iOS 12, počkám však na finálnu verziu, keďže telefón používam ako hlavný komunikačný nástroj. Podobne, ako je tomu pri macOS Mojave, tiež iOS 12 sa v BETA verzii dá testovať už dnes, aj bez vývojárskeho účtu.

zdroj foto: apple

5. júna 2018
Fotománia

+