MojiPhone

iOS 13, systém, ktorý prichádza s novými modelmi iPhonu, a to samozrejme aj na tie staršie generácie. Asi najviac by mňa osobne potešilo, keď bude integrácia prihlasovania sa cez Apple ID fungovať skutočne dobre v praxi. Je to pomocník, keď si nemusíte ukladať heslá na iné weby a mnohé už dnes majú možnosť sa prihlasovať cez Google účet. Túto novinku vítam. Zmenou prešlo Apple Car, čo používam denne, najmä nové Apple mapy s 3D efektom a lepšími podkladmi by mohli konečne túto aplikáciu dohnať k lepšej využiteľnosti aj u nás. Samozrejme, skloňuje sa tmavý režim, ktorý tiež vyskúšam, avšak za zásadnú vec ho nepovažujem. Taktiež ani hlas Siri, ktorý prešiel zmenou, avšak na slovenskú lokáciu môžeme zabudnúť. NO a hlavná zmena? Množstvo nových emoji, ktoré tešia najmä mladú generáciu.

Pre kategóriu ľudí, ktorí pracujú s poznámkami a úlohami môže byť zásadné prepracovanie a uvedenie úplne novej aplikácie na pripomienky. A to, na čo sa Apple už dlhodobo chystá je virtuálna realita, ktorá má svoje umiestnenie aj v iOS 13, zatiaľ však ide o hračku, ako reálnu a masovú záležitosť.

Na stiahnutie bude pre verejnosť finálna podoba 19. septembra, čo je jeden deň pred začiatkom predaja nových iPhonov, ktoré už by mali na trh prichádzať s novým iOS. Inak Apple počas konferencie nič o iOS 13 nehovoril, čo je veľká zmena, pretože o novom iOS sa vždy videla samostatná prezentácia, ktorá bola prepojená s novým iPhonom. Teraz nie.

11. septembra 2019
Fotománia

+