MojiPhone

32-bitové aplikácie boli kedysi bežnou súčasťou aplikácií, aj hier. Jednoducho preto, lebo iná alternatíva ani nebola. Príchodom 64-bitových sa mnohé zmenilo, napríklad vo výkonnosti. Zrejme aj to je pravý dôvod kroku, ktorý nás zrejme čaká v ďalších verziách iOS.

Developeri totiž prišli so správou, ktorá informuje o konci podpore 32-bitových aplikácií na operačnom systéme iOS. Výkon sa neustále navyšuje, a neustále sa vyvíjajú aj samotné aplikácie. Krok smerom vpred tak zrušenie podpory bude určite. História 64-bitových iPhonov sa pritom píše už hodnú dobu, konkrétne od Septembra roku 2013, kedy prišiel iPhone 5s.

ios-dark-mode

Informácia sa zobrazuje pri aplikáciách, ktoré sú podporované a napísané pre podporu v 32-bitovom systéme. Správa upozorňuje na to, že aplikáciu je potrebné aktualizovať. Informuje o tom, že aplikácia nebude fungovať s budúcimi verziami iOS, a autor ju bude musieť aktualizovať pre zlepšenie kompatibility.

O ktorú verziu iOS sa ale bude jednať nie je zatiaľ známe. Očakávame však, že k tomuto kroku pristúpi Apple v prvej väčšej major aktualizácií, teda pre iOS 11.

ios-11-32-bit

Zdroj: macrumors.com

1. februára 2017
Fotománia

+