MojiPhone

Znie to zaujímavo, však? 100% je predsa celok – teda všetko. A napriek tomu je to pravda. Trh so smartfónmi ovládli dvaja najväčší hráči, Android, a iOS. A toto číslo sa dokonca v poslednom kvartáli nie len minulého, ale aj predminulého roka vždy blížilo k celej stovke percent.

Faktom je dokonca aj to, že v poslednom kvartáli minulého roka sa dokonca predalo o takmer 30 miliónov viac zariadení, ako tomu bolo v rovnakom období za rok 2015. Ukazovatele tak jasne naznačujú, že trh sa vyvíja tým správnym spôsobom. Celkovo sa zväčšil aj podiel zariadení so systémami Android a iOS, kde za obdobie posledného kvartálu 2015 mali celkovo 98,4 % podiel, a za rovnaké obdobie minulého roka bol podiel až 99,6%. Takže bez 0,4% zástupcovia týchto dvoch operačných systémoch držia celý trh smartfónov pod svojimi krídlami.

predajnost-smartfonov

Asi najväčším úbytkom v percentách utrpel systém Windows, ktorý mal v Q4 2015 síce podiel iba 1,1%, no v kusoch sa jednalo o 4 milióny predaných kusov. V minulom roku za rovnaké obdobie bolo predaných už iba 1 milión zariadení, čo podiel systému znížil až na 0.3%. iOS si tak polepšilo o 6 miliónov predaných zariadení, a líder na trhu, Android, až o neuveriteľných 27 miliónov kusov. Android viedol aj v náraste trhového podielu, kde si polepšil presne o jedno percento. iOS iba o 0.2%.

nokia-android

Zdroj: theverge.com

19. februára 2017
Fotománia

+