MojiPhone

Nový iPad, ktorý bol nedávno predstavený, vlastne nie je až tak „nový“.  Ako už býva u portálu iFixit.com štandardom, po uvedení nového zariadenia sa vždy stane terčom rozobratia technikmi.

Inak tomu nebolo ani u nového iPadu. Nový iPad prešiel porovnaním so starým iPad Air. Ujasnime si len, že hovoríme o modeli z roku 2003. Ako teda oba iPady dopadli? Bohužiaľ, nový iPad môžeme naozaj nazvať recyklovaným iPad Air. Obsahuje rovnaký displej, i keď už nie od LG, ale od neznámeho výrobcu. Zdieľajú rovnakú batériu, no napríklad čip osadený v iPad Air bol starší, a menej výkonnejší.

Nový iPad obsahuje čip Apple A9, ktorý je výkonnejší, a rovnako tak obsahuje technológiu TouchID, ktorú iPad Air v čase jeho uvedenia nemal. Aby sme však nehovorili iba zlé na displej, nový iPad má o 44% lepšiu svetelnosť oproti štandardnému iPadu Air.

Dôležitým faktom je však aj cena. Ak si pozrieme cenu nového iPadu, a zistíme za akú cenu si momentálne môžeme dovoliť iPad Air 2 zistíme, že rozdiely nie sú až tak markantné. Preto je otázne, či nie je lepšie investovať do síce staršieho, no nie až tak horšieho iPadu Air 2, ako do nového iPadu.

Porovnanie iPad Air vs. New iPad (zdroj: ifixit.com)
Porovnanie iPad Air vs. New iPad (zdroj: ifixit.com)

Zdroj: macworld.com

1. apríla 2017
Fotománia

+