MojiPhone

Nové smartfóny od Apple sa môžu pochváliť výbornými fotoaparátmi. Hoci ponúknu „len“ 8-megapixelové foťáky, výsledné fotky sú najlepšie spomedzi konkurencie.

Fotoaparát v nových iPhonoch bol často omieľaný v mediách pre jeho vystupujúcu šošovku, na paškál si ho niektorí brali aj kvôli tomu, že ponúka rozlíšenie len 8 Mpx, kým konkurencia má fotoaparáty s vyšším rozlíšením, dokonca až 41 Mpx.

Experti sa však pozreli na to, ako v skutočnosti tieto smartfóny fotia v bežných i profesionálnych podmienkach. Nové iPhony sa ocitli v náročných testoch spoločnosti DxOMark Mobile, kde skončili dokonca o tri body pred fotoaparátmi Samsungu Galaxy S5 a Sony Xperia Z3.

Spoločnosť DxOMark vyzdvihovala hlavne veľmi rýchle zaostrovanie iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus a potom osobitne OIS systém pri iPhone 6 Plus. DxOMark Mobile ďalej uvádza, že smartfóny majú veľmi dobre nastavenú expozíciu v širokom spektre svetelných podmienok. Fotky sú navyše veľmi dobre a realisticky podané na displejoch iPhone 6 a 6 Plus, ktoré dosahujú veľmi vysoký jas a majú široké pozorovacie uhly.

Snímka obrazovky 2014-09-26 o 14.35.34

26. septembra 2014
Fotománia

+