MojiPhone

Nie často sa stáva, že by bol práve Apple spoločnosťou, ktorá je zažalovaná za napodobovanie telefónov. Čína je však v tomto krajina neobmedzených možností. Aj preto bol v minulom roku v Číne vynesený rozsudok, podľa ktorého iPhone 6, a iPhone 6 Plus, respektíve ich dizajn, napodobňuje už existujúci model v Číne.

Jedným z opatrení, ktoré rozsudok priniesol bolo aj to, že sa iPhone 6 a iPhone 6 Plus nemali predávať. Apple však v tomto prípade okamžite vzniesol námietku, vďaka čomu nebol rozsudok právoplatný, a telefóny ostali aj naďalej na trhu. To však nebolo všetko.

iphone-6-copy-2

Súd sa síce ťahal trochu dlhšie, čo však na pomery patentových sporov nie je nič zvláštne. Dôležitejší bol v tomto prípade výnos iného súdu, ktorý prebral práve tento prípad. Ten rozhodol v prospech spoločnosti Apple.

Čo to teda znamená? Hoc iPhone 6 a iPhone 6 Plus mohol byť v očiach zákazníkov braný ako podobný s jedným s existujúcich modelov v číne, nedá sa povedať, že by sa jednalo o plagiátorstvo, respektíve porušenie patentov. Výsledok by tak či tak zrejme už veľa toho neovplyvnil, i keď oba modely sú stále mimoriadne populárne.

Zdroj: 9to5mac.com

26. marca 2017
Fotománia

+