MojiPhone

iPhone 7 Plus má okrem mnohých výhod, ktoré ponúka, aj jednu veľmi zaujímavú vec, ktorú nazývame Portrait Mode. Po našom Portrét mód. Úloha, ktorú tento mód zohráva, je známa hlavne zo zrkadloviek, v ktorých efekt rozostrenia pozadia poznáme veľmi dlho, a medzi fotografmi je veľmi obľúbený. Dôvodom je aj pridaná hodnota na snímku. Vďaka rozostreniu môžete zaostriť na detail, ktorý potrebujete na snímku vyzdvihnúť.

Apple si uvedomuje devízu tohto módu, a zrejme aj z tohto dôvodu je práve tento mód aktérom novej reklamy. V nej dievča,  ktoré vlastní ružový model iPhone 7 Plus, príde do grécka, a pustí sa do fotenia. A síce fotí iba jednu osobu, prejaví sa reťazová reakcia, a po tom, čo ľudia vidia, aké kvalitné fotky Portrait Mode v iPhone 7 dokáže, s dopytom po fotografiách sa roztrhlo vrece.

Nutno je dodať, že hoc iPhone 7 Plus má celkovo dva fotoaparáty, z čoho jeden je teleobjektív, Portrait Mode je čisto softvérovou funkciou, takže rozostrenie nevzniká prirodzene tak, ako tomu je napríklad u práve spomínaných zrkadloviek. Tak či tak, efekt v konečnom dôsledku a vo finále vyzerá výborne.

Náš tip
Romeo a Júlia – nová reklama od Apple

Zdroj: macrumors.com

9. januára 2017
Fotománia

+