MojiPhone

Testov okolo smartfónov je mnoho, a hemží sa to nimi pomaly na každom kroku. Niekedy však tie najlepšie testy nie sú plánované. A presne o tomto sa presvedčil majiteľ iPhone 7, ktorý pochádza z mrazom prepletenej Sibírskej oblasti. Vášnivý rybár sa rozhodol trochu si spríjemniť voľné chvíle, aj za asistencie svojho telefónu. Čo sa však stalo, zrejme nečakal.

Nedopatrením sa jeho telefón dostal do vody. Čo by nebol úplne problém, veď iPhone 7 sa pýši certifikáciou IP67, vďaka ktorej by mal vydržať ponorený až 30 minúť bez poškodenia, avšak, nie pri teplote, akú tamojšie jazerá majú. Teplota okoliteho prostredia totiž dosahuje približne -34 stupňov Celzia. Hodnota to veru malá nie je. Jazero teda zrovna horúce taktiež nebude. 

Naviac, telefón sa v ľadovej vode nenachádzal spomínanú pol hodinu, ale o mnoho dlhšie. Dôvodom bolo to, že majiteľ si s jeho vytiahnutím nedokázal pomôcť sám. Pomoc ho však prišla zachrániť až na druhý deň, po celých trinástich hodinách. Očakávania majiteľa tak veľmi pozitívne neboli. O to viac mal dôvod na úsmev, keď sa spod hladiny vynoril potápač, ktorý držal v ruke fungujúci iPhone 7.

iPhone 7 funguje aj po 13-tich hodinách v ľadovej vode (zdroj: phonearena.com)
iPhone 7 funguje aj po 13-tich hodinách v ľadovej vode (zdroj: phonearena.com)
Samotnému „zázraku“ chvíľu zrejme neveril ani samotný majiteľ. Dokonca si na zariadení našiel neprijatý hovor, čo znamená, že aj funkcie telefónu ostali nepoškodené. Ďalším zaujímavým zistením bolo to, že úroveň nabitia batérie počas pobytu pod vodou klesla z 35% na 19%, čo je pri takých podmienkach neveľký skok. Rybár tak určite svoj krok a rozhodnutie kúpiť si iPhone 7 s vodotesnosťou IP67 neoľutoval.

Zdroj: phonearena.com

26. januára 2017
Fotománia

+