MojiPhone

Dve dôležité novinky, ktoré by sme radi videli v novom iPhone, zrejme v iPhone 8, sú potvrdené. Potvrdil ich dodávateľ, ktorý opisoval zmeny testovania, ako aj zmeny v zostavení nového iPhonu oproti predošlým modelom.

Informáciu predala spoločnosť médiám po tom, čo mala výročné stretnutie akcionárov. V náväznosti na tieto informácie sa opät iba potvrdzujú dohady, podľa ktorých by sme tento rok vidieť tri nové iPhony. Kým prvé dva by mali byť vylepšené a očakávané verzie aktuálnych vlajkových lodí, teda iPhone 7s a iPhone 7s Plus, posledným modelom by mal byť high-end iPhone 8.

Proces montáže predošlých generácií sa príliš nezmenil, avšak nové funkcie ako vode-odolnosť a bezdrôtové nabíjanie si vyžadujú iný druh testovania, naviac vode-odolnosť výrazne rozšíri montážny proces.

Robert Hwang, Wistron CEO

iPhone už síce je vode-odolný, má však odolnosť IP67. Nový iPhone by tak zrejme mal dosať vylepšenú odolnosť IP68. V tom prípade by sme iPhone mohli potopiť aj do väčšej hĺbky ako jeden meter. V tomto prípade sa jedná o fakt dôležitý, Apple totiž varuje, že podmienky odolnosti sa môžu zmeniť. Dokonca nepokrýva záruku v prípade poškodenia vodou.

Náš tip
Prvé reálne ukážky – toto je iPhone 8

Zdroj: macrumors.com

16. júna 2017
Fotománia

+