MojiPhone

Rozdiel medzi iPhonmi štandardnej veľkosti, a verziami Plus, je hlavne v ich veľkosti. Niektorým do ruky lepšie padnú verzie s menšími displejmi, naopak niektorí si potrpia na väčších modeloch. Preto krok, ktorý prvý krát uzrel svetlo sveta pri uvedení modelov iPhone 6 a iPhone 6 Plus, môžeme hodnotiť ako pozitívny.

Rovnako môžeme hodnotiť ako veľmi pozitívne to, že modely Plus si pri každom modeli získavali väčší a väčší podiel v celkovej predajnosti. Kým pri modeloch iPhone 6 a iPhone 6 Plus bolo pri približne rovnakom počte predaných kusov, väčších modelov 14 miliónov, pri iPhone 6s a 6s Plus to bolo už 15.5 miliónov. Rekordérom je v tomto prípade model iPhone 7 Plus, ktorého sa predalo 24 miliónov kusov, čo je oproti 6s Plus obrovský nárast.

Zdroj: gsmarena.com
Zdroj: gsmarena.com

V tomto prípade hovoríme o číslach za štvrtý kvartál jednotlivých rokov, ktorý býva zväčša najsilnejší čo do predajnosti smartfónov, Apple nevynímajúc. Zaujímavé bude určite sledovať aj to, ako s týmito štatistikami pohnú tohto ročné modely, a či tento trend bude pokračovať aj naďalej. Boli by sme určite radi, veď väčšie modely vždy dostali pridané hodnoty nie len do veľkosti, ale aj do vzhľadu, či technickej výbavy.

7vs7plus

Zdroj: gsmarena.com

31. januára 2017
Fotománia

+