MojiPhone

Najnovším dielom spoločnosťi iAdverti, zameranej na publikáciu a vydávanie originálnych titulov e-kníh, elektronických časopisov a vývoju aplikácií pre zariadenia so systémom iOS, je Český Křížovkářský slovník. Poďme nazrieť do tejto aplikácie a zodpovedať otázku, čo má český užívateľ od krížovkárskeho slovníka očakávať.

Ide o ľahko ovládateľnú, jednoduchú a účelnú aplikáciu pre českých fajnšmekrov v lúštení krížoviek. Po inštalácii stačí dotykom otvoriť a môžete okamžite vyhľadávať žiadané slová a heslá. Slovná databáza je skutočne bohatá, obshauje viac než 250 000 výrazov a samotné vyhľadávanie je uľahčené automatickým prehľadávaním okruhu slov počas písania požadovaného krížovkárskeho termínu.

Kolorit funkčnosti a jednoduchosti dizajnu robí Krížovkárský slovník perfektnou pomôckou, pre lúštenie českých krížoviek a tajničiek. Schopnosti tejto aplikácie sme reálne testovali na krížovkách a tajničkách – pochopiteľne českých. Výsledok bol však príjemný a takmer 70 % výrazov sme našli v krížovkárskom slovníku. Samozrejme aplikácia neobsahuje kompletnú databázu slov v takom rozsahu, aby ste mohli s jej pomocou vyplniť celú krížovku alebo tajničku. Obsiahly zásobník terminológie Vám ušetrí nielen čas, ale aj trpezlivosť ak neviete vyplniť pole krížovky počas idylickej chvíle tohto druhu relaxu.

Podľa môjho názoru bude mať táto aplikácia úspech nielen u rekreačných lúštiteľov v Čechách, ktorým bude určite nápomocná, no niekoho môže odradiť cena aplikácie 2,39 € . Krížovkári na Slovensku si ešte chvíľu počkajú, no iAdverti by malo pracovať aj na slovenskej verzii krížovkárskeho slovníku. Zatiaľ prajem českým sudedom mnoho úspešne vylúštených tajničiek za pomoci Krížovkárského slovníka !

Krížovkársky slovník v CZ verzii je kompatibilný s iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPod touch (tretia generácia), iPod touch (štvrtá generácia) a iPad-om. Môžete si ju zakúpiť v iTunes alebo kliknutím na odkaz:

[app url=“http://itunes.apple.com/sk/app/krizovkarsky-slovnik/id509185880?mt=8″]

1. septembra 2012
Fotománia

+