MojiPhone

MacBook Pro od Apple zrejme počas včerajšieho útoku vojenského veterána na letisko Fort Lauderdale zachraňoval život. Tvrdí to Steve Frappier, očitý svedok činu, ktorý sa práve nachádzal v priamej konfrontácií s mužom, ktorý na letisku strieľal. Ten podľa svedectva, ktoré vypovedal televízií CNN, počas svojej cesty mal na chrbte ruksak, v ktorom nosil svoj MacBook Pro.

Počas útoku na letisko, keď Steve zistil čo sa deje, v obave o svoju bezpečnosť uvažoval rozumne, a ľahol si na zem. Ruksak mal stále na svojom chrbte. Počas toho, ako sa snažil ľahnúť si na zem, zacítil, že niečo zasiahlo jeho chrbát. Nevenoval tomu veľkú pozornosť, bál sa samozrejme o svoj život.

Zdroj: 9to5mac.com
Zdroj: 9to5mac.com

Preveriť situáciu sa rozhodol až neskôr, keď bola situácia bezpečná. Vtedy si všimol, že jeho ruksak je prestrelený, a guľka ostala v ňom. Čo však bolo zarážajúcejšie bolo to, že jeho MacBook Pro mal v sebe dieru práve po tejto guľke. Strela tak prešla vonkajším plášťom, MacBook Pro dostatočne spomalil jej rýchlosť, a guľka tak následne iba spadla do ruksaku.

Steve všetko predal vyšetrovateľom FBI ako cenný dôkaz. Sám však tvrdí, že jeho MacBook, ktorý používal na školské účely, zachránil jeho život. Ak by totiž nespomalil rýchlosť guľky, tá by pravdepodobne zasiahla jeho chrbát, a v situácií, ktorá na letisku vznikla je otázne, či by sa mu pomoc dostala včas.

Zdroj: 9to5mac.com

7. januára 2017
Fotománia

+