MojiPhone

Dnes si predstavíme aplikáciu, ktorú ocenia zrejme všetci vodiči na Slovensku. Takmer každý sa mohol stretnúť v žvote s tým, že potrebuje nutne natankovať palivo, v tom horšom prípade mu nebodaj došiel benzín či nafta. S touto aplikáciou by nemalo byť problémom nájsť najbližšiu čerpaciu stanicu podľa toho, kde ste a taktiež sa môžete vyhnúť komplikáciam v prípade, že by ste mohli natrafiť na policajnú hliadku.

Aplikácia pôsobí moderne a neútočí na vás hromada reklám. Po prvom spustení máte, ako prvú funkciu, zobrazenú najbližší výpis čerpacích staníc a dopravných obmedzení, kde je možné zobraziť na mape každú jednotlivú položku. Je to primárna sekcia, kde sa nachádzajú najaktuálnejšie a najdôležitejšie informácie o polohe čerpacích staníc, dopravných obmedzení a dopravných hliadok. Ďalšou sekciou sú Čerpacie stanice, s kompletným zoznamom a možnosťou usporiadania podľa vzdialenosti a ceny paliva. Hliadky a obmedzenia sú usporiadané rovnako.

Jednotlivé hliadky a dopravné obmedzenia sú zobrazené na mape podľa ich aktuálnej polohy. V každej sekcií či už najbližší zoznam, čerpacie stanice, hliadky alebo obmedzenia, máte na výber dve funkcie a to filter a možnosti. Filter vám poslúži na výber druhu pohonných hmôt, výberu všetkých staníc alebo všetkých obmedzení. Čo sa týka nastavení, ponúkajú voľbu rádiusu (snímanie informácií Vášho okruhu vo vzdialenosti do 10, 20, 30, 40, 50 km), intervalu obnovovania( časový úsek automatického obnovovania zvolených záložiek). Zaujímavou funkciou je zobrazovanie a meranie rýchlosti pomocou GPS, ktorú si rovnako možno zapnúť a vypnúť v nastaveniach. Poslednou a tou najdôležitejšou funkciou, ktorú by sme radi spomenuli je pridanie dopravnej informácie tlačidlom +, čo ceníme pretože už to nie je len o poskytnutí informácií, ale aj tom, že samotní vodiči, chodci alebo účastníci cestnej premávky sa aktívne zapájajú do informačného systému.

Hodnotenie redakcie

Aplikácia je zaujmavá svojím dizajnovým spracovaním, rýchlosťou obnovy a aktualizácie potrebných dát. Nepochybne sa môže stať užitočnou pomôckou pre vodičov na slovenských cestách, informovať ich o čerpacích staniciach a celkovej dopravnej situácií. V čase keď sme aplikáciu skúšali, tak sme nezaznamenali žiadne hliadky v rádiuse 50 km našej polohy.  Počas testovania aplikácie (verzia 1.0) sme zaznamenali jednu chybu. Na mape sa nám zobrazilo dopravné obmedzenie vo vzdialenosti 24,7 km od našej polohy, no po lokalizácii sa poloha prác na ceste zobrazila v Guinejskom zálive (medzi severným a južným atlantickým oceánom). Stalo sa tak na dvoch zariadeniach, takže sa domnievame, že sa jedná o chybu aplikácie a nie navigačného systému, samotného zariadenia.

[app url=“https://itunes.apple.com/sk/app/natankuj.sk/id569880812?mt=8″]

12. novembra 2012
Fotománia

+