MojiPhone

Apple plánuje pre nové modely, vrátane iPhone 8, ktorý by mal mať OLED displej, niekoľko noviniek, ktorými by mal opäť predísť konkurenciu. Jednou z noviniek, ktoré by sa mali v modeloch iPhone 7s, iPhone 7s, a iPhone 8 objaviť, je technológia TrueTone Display.

Technológia je zatiaľ známa iba z iPadu Pro, ktorý bol uvedený na trh minulý rok. Vďaka TrueTone displeju je podanie farieb na displeji podstatne reálnejšie, a pôsobí uveriteľnejšie. Technológia je dnes používaná u viacerých modelov aj iných spoločností, Apple ju zatiaľ v plnom formáte nenasadil.

TrueTone displej (zdroj: 9to5mac.com)
TrueTone displej (zdroj: 9to5mac.com)

Druhou novinkou majú byť 3D senzory, ktoré by mali byť implementované ako v prednej, tak v zadnej časti nových modelov. Ich rola bude v oboch prípadoch zrejme rozdielna. Zatiaľ čo predná kamera by mala slúžiť na pokročilé rozoznávanie tváre, zadný 3D senzor by mal zrejme slúžiť na virtuálnu realitu.

Vieme však aj to, že Apple síce pracuje na projekte ohľadom virtuálnej reality, avšak okuliare, ktoré by mali byť zrejme pilotným projektom celého VR, neuvidíme minimálne rok.

Zdroj: 9to5mac.com

1. apríla 2017
Fotománia

+