MojiPhone

Pred pár dňami bol predstavený nový iPad,  na ktorý sme naozaj dlho čakali. Hoc sme čakali, že sa pravdepodobne bude jednať o iPad Pro, bohužiaľ, nestalo sa tak. Nový iPad však prekvapil niečim iným.

Nový iPad nemá žiadny špeciálny názov, no podľa cenovej, aj parametrovej špecifikácie sa jedná o nástupcu modelu Air 2. Bohužiaľ, výbavou sa nedá hovoriť o žiadnom prekvapení. Respektíve skôr negatívnom. Poďme ale od začiatku.

Nový iPad je hrubý 7.5mm a váži 469 gramov. Je teda hrubší, aj ťažší oproti iPadu Air 2. Rozmer displeja je 9.7 palcov, a aspoň rozlíšením sa môže pýšiť. Konkrétne má rozlíšenie 1536 x 2048, technológiu IPS, a podľa Apple dokonca lepší jas. Poháňaný bude procesor Apple A9, ktorý je parametrami výkonnejší než Apple A8X.

Predávať sa bude v dvoch verziách kapacitných, a dvoch s ohľadom na konektivitu. Dostupné pamäte budú netradične 32 GB a 128 GB. Vyrábaný bude samozrejme ako vo Wifi verzií, tak aj vo verzií podporujúcej mobilné dáta.

Aktuálne vieme, že 32 GB Wifi verzia bude stáť 329 dolárov. Ostatné verzie momentálne nie sú cenovo dostupné. Zaujímavé však je, že s týmto rozmerom sa jedná o najlacnejší iPad vôbec. Žiadny z nich totiž pri uvedení cenu 329 dolárov za kus nepodliezol.

24. marca 2017
Fotománia

+