MojiPhone

Posledné dni, ktoré možno obohatiť kultúrou v tomto roku sú práve pred nami. Predpoklad na koniec sveta je relatívny a skôr nereálny, tak dúfam, že čitatelia iPhoneMánie, no predovšetkým obyvatelia, turisti, študenti a návštevníci využijú šikovnú aplikáciu Citylife.sk pre Bratislavu. Aplikácia je dostupná zdarma a podľa informácii vznikla, ako ďalšia iniciatíva občianskeho združenia Kulturka, prevádzkovateľa portálu citylife.sk. Vývojárom aplikácie je Karol Tarka z kreatívneho štúdia Instinctive, na Novom Zélande.

Nezáleží či máte trvalý pobyt alebo či ste študent nášho hlavného mesta – Citylife.sk je aplikácia vytvorená špecificky pre Bratislavu a jej širšie okolie. Možnosť využiť, ju má skutočne každý, pokial chcete v našom hlavnom meste stráviť nejakú tú chvílku. Je to ideálny pomocník a poradca kam na koncert, výstavu, divadelné predstavenie a iné spoločenské podujatie.

Citylife.sk je dostupná od novembra v iPhone a obsahuje vyše 450 miest v Bratislave – prehľadný zoznam kín, divadiel, klubov, galérií, koncertných sál či kultúrnych domov. Okrem podrobného programu podujatí poskytuje aj informácie, ako poloha na mape, vstupné, adresa, kontakt a charakteristika miesta.

Oceňujem hlavne absenciu reklám, ktorá sa dnes až tak často nevidí. Po provotnom spustení sa aktualizuje databáza udalostí. Ako prvé, vám aplikácia ponúkne  množstvo odporúčaných udalostí, priamo z redakcie portálu. Všetky podujatia si môžete pridať k svojim obľúbeným, čím získate rýchly prístup k programu podujatí, ktoré vás zaujali. Udalosti je možné priamo z aplikácie zdieľať na sociálne siete Facebook a Twitter, alebo pridať do vlastného kaledára v iOS zariadení alebo na iCloud. Aplikácie je funkčná nielen na mobilnom internete a WiFi, ale aj offline po načítaní údajov.

Najväčšia koncentrácia Citylife.sk bude samozrejme v iOS zariadeniach domácich bratislavčanov a tí ju skutočne ocenia, pretože appka poskytuje bohatú databázu podujatí.

[app url=“https://itunes.apple.com/sk/app/citylife.sk/id553439402?mt=8″]

25. novembra 2012
Fotománia

+