MojiPhone

Emulátory sú mimoriadne silným technickým prostriedkom. Vďaka nim si môžeme zahrať hry z iných platform na zariadeniach, ktoré na to implicitne nie sú určené. Emulátory pre iOS sú dnes už bežnou vecou, aj keď pre väčšinu ich behu je potrebný jailbreak.

Najnovšie však vznikol trošku špecifický emulátor. Za prvé je špecifický tým, že vznikol pre operačný systém watchOS. Teda pre systém na ktorom fungujú hodinky Apple Watch. Tento emulátor je ale špecifický aj tým, že je pripravený presne na potreby spustenia jednej hry. A síce Pokemon Yellow.

Kto mal Gameboy, teda možno trošku pamätníci vedia, že táto hra sa stala obrovským hitom v čase keď Pokemon naozaj letel. Fenomén prežíva až dodnes, o čom svedčí napríklad aj vznik hry Pokemon GO. Pokemon Yellow však začal edíciu niekoľkých alternatív na staršie herné zariadenia.

Zdroj: phonearena.com
Zdroj: phonearena.com

Otázne však je, či je možné hrať takúto hru na hodinkách Apple Watch. Ako je viditeľné na priloženom obrázku, ovládací panel dokázal dať na malý displej veľa ovládacích prvkov. Samozrejme, je potrebné si uvedomiť, že ak čokoľvek na hodinkách ovládate dlhodobo prstami, časom sa to stane neprehľadné. Čo je zrejme aj prípad tohto emulátora.

V tomto prípade nie sú použité dva hardvérové prvky, teda digitálna korunka, ani tlačítko. Tým pádom je nutné hru ovládať prstami. Nedostali sme sa síce k záberom, ktoré by ukazovali aj priamo hrateľnosť tejto hry priamo na hodinkách, no neočakávame, že by sa jednalo o pohodlné riešenie.

Zdroj: phonearena.com
Zdroj: phonearena.com

Emulátor bol dostupný na stránke autora, bohužiaľ v čase písania tohto článku nebola stránka dostupná. V prípade že by sa nám podarilo k emulátoru dostať, budeme sa snažiť hru na hodinkách Apple Watch spustiť, a následne vám naše dojmy radi prinesieme.

Zdroj: phonearena.com

20. marca 2017
Fotománia

+