MojiPhone

Ak ste filmoví fanúšikovia, určite vás teraz potešíme. Skúsili sme totiž aplikáciu, vďaka ktorej vám neujde žiadny zaujímavý film. Aplikácia nesie názov Popcorn, a veľké plus je, že jej autormi sú Slováci.

Aplikácia má princíp podobný tomu, aký používa napríklad zoznamovacia aplikácia Tinder. Ponúka vám na základe vami zvolených filtrov rôzne filmy. Tie sa zobrazujú ako karty, s ktorými môžete spraviť niekoľko akcií. Pomocou gest, prípadne tlačídiel je možné označiť jednotlivé filmy.

Označovať ich môžete do celkovo štyroch kategórií, teda pridať ako film ktorý chcete vidieť, film ktorý ste videli, posunúť na neskôr, prípadne označiť že tento film sa vám určite nepáči.

Pravdu povediac, na akcie gestami je potrebné si trošku zvyknúť. Tým že môžete kartu „odhodiť“ štyrmi smermi, chvíľu bude trvať, kým sa naučíte do ktorého smeru treba prst potiahnuť, aby ste konkrétnu akciu vykonali. Všetky konkrétne akcie si neskôr môžete pozrieť v priečinkoch, do ktorých si jednotlivé filmy posúvate.

Okrem toho ponúka aplikácia aj prehľadné informácie o všetkých filmoch. Nechýbajú herci, réžia, percentuálne ohodnotenie zo svetových databáz, ale aj trailery. Každý film obsahuje rovnako odkaz na ČSFD, teda Česko-Slovenskú Filmovú Databázu. Veľmi nápomocná akcia.

Aplikácia je pre fanúšikov filmov takmer povinnosť. Chýba nám hierarchický prehľad, keďže aplikácia vám podsúva filmy na základe filtrov. Avšak, pokiaľ chcete jednoducho nájsť pre vás ten pravý film, a nechať si ho uložený, aplikácia Popcorn je pre vás tá pravá.

27. marca 2017
Fotománia

+