MojiPhone

Medzi horúce novinky z našej obľúbenej kategórie slovenkých aplikácií patrí Profesia.sk, ktorá prináša jednoduchý prístup k všetkým aktuálnym pracovným  pozíciam portálu Profesia, priamo z Vášho iOS zariadenia. Situácia v našej republike nie je potešujúca, hlavne čo sa týka nezamestnanosti a možno to budete práve Vy, kto si nájde vhodnú pracovnú pozíciu využitím tejto appky.

O spoločnosti

Spoločnosť Profesia, spol. s r. o. je popredným predstaviteľom a sprostredkovaťeľom on-line pracovných ponúk v Slovenskej republike. Počas 15 ročnej pôsobnosti sa stala spoľahlivým partnerom nielen pre firmy, ktoré hľadajú zamestnancov, ale aj pre ľudí, ktorí si hľadajú prácu.

Aplikácia

Po spustení aplikácie sa ihneď zobrazí vyhľadávanie pozostávajúce z pracovnej pozície a regiónu, ktoré je podobné vyhľadávaniu na webovej stránke profesia. Prvá ponuka zobrazuje pri výbere štandartne naposledy použité a najhľadanejšie pracovné pozície. Ponuka Región, pri zapnutých lokalizačných službách, automaticky zobrazí aktuálnu polohu uchádzača na prvom mieste. V tomto bode som si všimol malej chybičky pri voľbe všetkých regiónov. Ak si užívateľ vymaže položku „Naposledy použité“, už nieje žiaden spôsob, ako znovu zvoliť všetky regióny vo vyhľadávaní, okrem reštartu.

Samotné hľadanie je veľmi rýchle a pri zvolení ponuky, sú prehľadne rozpísané položky o spoločnosti ponúkajúcej zamestnanie, o aký druh práce ide, požiadavky na zamestnanca a všetky potrebné informácie, podobne, ako na webe. V aplikácií tohto typu je nevyhnutná integrácia so sociálnymi sieťami a rýchle odosielanie na e-mail. Profesia.sk je týmito funkciami plne vybavená a umožňuje odosielať pracovné ponuky na Facebook, Twitter, mail a takisto otvoriť ponuku v prehliadači. Každý uchádzač ocení aj zobrazenie spoločnosti na mape, v prípade, ak by bol osobne pozvaný na pracovný pohovor. Vybrané ponuky je možné ukladať ako obľúbené pomocou tlačidla „Uložiť“, čím získate rýchly prístup bez opätovného vyhľadávania. Takisto oceňujem aj rolovanie medzi ponukami pomocou dotykových gest.

Záver

Jednoduchosť a dizajn síce spestrujú prostredie, v ktorom sa užívateľ pohybuje, no skutočný potenciál je ukrytý v širokej databáze pracovných ponúk. Aplikácia, ako Profesia.sk, chýbala v spektre slovenských aplikácii a svojim účelom pomôže aspoň malej skupine nezamestnaných majiteľov iOS zariadení, ktorí budu môcť pohotovo reagovať na nové ponuky. Čo sa týka nedostatkov, v budúcnosti by som rád uvítal rozšírené hľadanie o druh pracovného pomeru.

Tvorca aplikácie je GFX-pulse.

Dostupnosť

Verím, že Vám bude aplikácia nápomocná a prajeme veľa úspechov v hľadaní.

Profesia.sk je kompatibilná so zariadeniami iPhone, iPod Touch a iPad a vyžaduje systém iOS minimálne vo verzii 4.3. Sťahovať ju môžete prostredníctvom App Store alebo kliknutím na nasledovný odkaz:

[app url=“http://itunes.apple.com/app/id514312478″]

1. septembra 2012
Fotománia

+