MojiPhone

Aj keď je firma Apple stálicou na technologickom trhu, stále sa nájdu produkty, ktoré môžu nejedného zaskočiť. Pred koncom roka sa tak fanúšikovia zakaždým dočkajú najväčších predpovedí a chýrov o veciach, ktoré pre svojich zákazníkov spoločnosť pripravuje. Poďme si teda prezrieť niektoré pripravované produkty iPhone, iPad alebo Mac spolu s ich dátumom vydania.

iphone SE 2

Smartfón iPhone SE zrušila spoločnosť už v septembri v roku 2018, čím si od fanúšikov vyslúžila vlnu kritiky. Sťažovali sa predovšetkým na nedostatok menších a lacnejších modelov iPhone, pretože už 4,7-palcový iPhone 8 sa im zdal príliš veľký. Nie je teda žiadnym prekvapením, že zákazníci stále volajú a vyzývajú Apple, aby uviedol na trh aj nový iPhone SE 2, ktorý by nadväzoval na model SE, prvýkrát predstavený v marci 2016.

Zdroj: pexels.com

Keď už si myslíme, že k jeho predstaveniu nikdy nepríde, objavia sa nové a nové chýry, takže možno sa ho predsa len dočkáme. Ak by sme sa ho napokon dočkali, je pravdepodobné, že jeho dizajn bude o čosi väčší spolu s modernizovaným vnútrom, ako je napríklad čip A11 alebo výkonnejší fotoaparát. Jeho predstavenie sa odhaduje na jar 2020, spolu s ním sa začne predávať aj príslušenstvo ako sú kryty na mobil, tvrdené sklá a fólie.

iPad Pro

Aktualizácie iPadu, iPadu mini a iPadu Air sme sa dočkali už v tomto roku, no zmeny obišli práve iPad Pro. Nikoho to však neprekvapilo, pretože verzie Pro nie vždy bývajú vynovené každý rok. To je práve jedným z možných dôvodov, prečo by úplne nový iPad Pro mohol uzrieť svetlo sveta práve v roku 2020. Spustenie nového modelu s lepším procesorom a vylepšenou kamerou sa tiež odhaduje na jar. Mnohí tvrdia, že by sme sa ho skôr aj tak nedočkali.

Zdroj: flickr.com

Apple TV

Nová služba TV+, cez ktorú možno sledovať nové televízne programy a filmy, bola na trh uvedená 1. novembra 2019. Dnes sa už ale povráva, že aj zariadenie Apple TV sa dočká vylepšenia. Práve lacnejšie spustenie Apple TV, ktoré sme zaznamenali, by mohlo pomôcť dostať jej obsah medzi masy ľudí. Čoraz viac výrobcov televízorov už dnes pridáva do svojich zariadení podporu pre AirPlay 2, možno v budúcnosti vôbec nebude k Apple TV potrebný set-top box. Predpokladaný termín – opäť jar 2020.

Zdroj: flickr.com

MacBook Air

MacBook Air bol síce aktualizovaný v júni tohto roku, no okrem pridania True Tone tu nedošlo k žiadnym výrazným zmenám.  Preto je dosť pravdepodobné, že do roku 2020 prinesie Apple nový MacBook Air s novou klávesnicou, ktorá sa na predchádzajúcom modeli stala kameňom úrazu. Firma už predstavila klávesnicu v úplne novom štýle na 16-palcovom MacBook Pro, takže sa jej zavedenie do iných zariadení Mac doslova očakáva. Predstavenie pred júnom 2020 by bolo obrovským prekvapením, preto ostáva len dúfať, že to v budúcom roku Apple ešte stihne.

Okrem neho však zákazníci očakávajú zmeny aj v zariadení Apple Mac mini.

Zdroj: needpix.com

Zoznam niektorých ďalších predpokladaných noviniek:

  • Apple StudioPods
  • Apple HomePod 2
  • Apple AR Glasses
  • 5G iPhone
  • Operačný systém iOS 14

Článok vznikol v spolupráci s e-shopom etuo.sk

26. novembra 2019
Fotománia

+