MojiPhone

Inzertný server RealVEA prichádza, pod rovnakým názvom, s novou iOS aplikáciou, určenou pre mobilné vyhľadávanie inzerátov a ponúk nehnuteľností. V prípade, že vlastníte jedno z mobilných zariadení spoločnosti Apple a hľadáte nové bývanie, či už na Slovensku alebo v zahraničí, podobná aplikácia vám tento proces pomôže urýchliť. My si povieme prečo a zároveň v krátkosti opíšeme všetky jej funkcie. 

Niečo o projekte RealVEA:

RealVEA je medzinárodný inzertný server, v ktorom sú zobrazované ponuky realitných firiem ale aj súkromných subjektov. Všetky inzeráty/ponuky sú automaticky prekladané do 6 jazykov, meny EU sú automaticky prepočítavané podľa kurzu NBS. Zahraničné ponuky sa prekladajú a Slovák vidí všetko v eurách a po slovensky. To isté platí pre každú krajinu, ktorú majú aktuálne v databáze.

Prostredie a funkcie aplikácie: 

Po spustení aplikácie vás privíta príjemné a prehľadné prostredie, ktoré je možné vidieť na obrázku nižšie. Počas testovania som nepocítil žiadne spomalené reakcie ani pády aplikácie. Ako predvolená obrazovka je nastavená ponuka vyhľadávania, kde sú tri možnosti: na predaj v okolí, prenájmy v okolí a klasické rozšírené hľadanie. Prvé dve možnosti otvoria obrazovku s mapou a aktuálnou pozíciou užívateľa. Samozrejme, musíte máť povolené využívanie lokalizačných služieb zariadenia. Mapa zobrazuje klasické „špendlíky“, ktoré reprezentujú ponúkané nehnuteľnosti vo vašom okolí. Po stlačení sa zobrazí typ ponuky, cena a ďalšie tlačidlo, ktoré vedie k samotnej ponuke.

Obrazovka s vybranou nehnuteľnosťou ponúka všetky detailné informácie z webovskej stránky vrátane fotografií a kontaktných informácií. Ponuky je možné pre rýchly prístup označiť ako obľúbené, prípadne odoslať pomocou mailu alebo zdieľať na sociálne siete Facebook a Twitter.

Keďže aplikácia je vyvinutá a určená výlučne pre zobrazovanie nehnuteľností, je veľmi dôležité, aby si užívateľ mohol nájsť ponuku podľa rôznych kritérií. RealVEA zvládla túto úlohu výborne. Ponúka rozšírené vyhľadávanie a možnosť nájsť ponuky podľa typu, lokality, ceny, výmery a iných parametrov. Výsledok vyhľadávania je zobrazený prehľadne v zozname, s fotografiou a základnými informáciami.

Záver:

RealVEA je výbornou pomôckou vlastníkov smartfónov nielen značky Apple, ktorý plánujú kúpu nehnuteľnosti prostredníctvom realitnej kancelárie. Úspech podobných aplikácií závisí hlavne na tom, aká veľká je databáza odkiaľ sa čerpá obsah. RealVEA registruje v súčastnosti viac ako 80 000 inzerátov na predaj a 23 000 na prenájom. Myslím si, že v tomto prípade je veľmi bohatá.

Produktový manažér firmy, Robert Skrab, nám prezradil pár slov o budúcnosti aplikácie:

Čo sa týka aplikácie, chystáme rozšírenie pre iPAD verziu s prepracovaním mapy ponúk. Snažíme sa do iPAD verzie umiestniť aj cenové mapy realít, občiansku vybavenosť na mape pri ponukách, prípadne v niektorých krajinách implementovať aj mapu podielu kriminality v oblasti ponúkaných realít.

Aplikácia je dostupná zdarma a môžete si ju stiahnúť kliknutím na nasledovný odkaz:

[app url=“http://itunes.apple.com/sk/app/realvea/id486959919?mt=8″]

 

1. septembra 2012
Fotománia

+