MojiPhone

Ak ste ryšaví, určite ste si všimli, že Apple vás trošku diskriminuje. A to konkrétne v tom, že v sadách emoji by ste túto farbu obočia, fúzov, či vlasov, hľadali márne. Zdá sa však, že sa ľady pohli, a už v najbližšej aktualizácií iOS by sme mohli uvidieť novú farbu na výber.

Unicode komisia, ktorá je zodpovedná za štandard emoji, sa totiž na budúci týždeň má stretnúť s predstaviteľmi Apple v ich Apple campus v Cupertine. Predmetom stretnutia má byť diskusia o tom, ako implementovať nových emoji s ryšavými črtami v nadchádzajúcej aktualizácií štandardu Unicode.

Jednou z možností, ako presadiť ryšavé prednosti, je jednoducho ich zaradiť medzi štandardné emoji, pri ktorých si budete, samozrejme, vyberať aj farbu pleti. Druhou alternatívou je však aj to, že ryšavé vlasy, či fúzy, alebo obočie, budú použité aj pri dialógu, ktorý sa vám zobrazí v prípade ak vyberiete ľudského človeka, respektíve jeho emoji. V tomto prípade sa zobrazia všetky alternatívy farby pleti.

Komunita by však zrejme nebola proti tomu, aby sa ich ryšavá farba zobrazila aj pri tomto výbere, nie len ako štandardné emoji. Aktuálne sa pri tomto výbere zobrazujú farby rôzne. Pri niektorých je farba vlasov biela, pri niektorých blonďavá, pri iných dokonca rôznorodá, podľa farby pleti. Výsledok týchto rokovaní však uvidíme čoskoro.

Zdroj: theverge.com
Zdroj: theverge.com

Zdroj: theverge.com

22. januára 2017
Fotománia

+