MojiPhone

Po tom, čo Apple vybrala ako dodávateľa pre svoje čipy spoločnosť TSMC, Samsung prišiel o dôležitú zákazku. TSMC sa tak stala spoločnosťou, ktorá vyrábala čipy A-série, ktoré sú osadené napríklad v iPhonoch, či iPadoch.

A podľa dostupných informácií aj najnovší čip, 10nm A-11, ktorý má byť osadený v iPhone 8, bude mať na starosti spoločnosť TSMC. Samsung však málo kedy skláňa hlavu. Dôkazom je aj ďalší postup spoločnosť práve vo veci nových čipov.

Podľa informácií Samsung začne vyrábať nové 7nm čipy, zatiaľ bez označenia. Samsung údajne dúfa, že tieto čipy budú neskôr použité v nových zariadeniach iPhone, a iPad. Snaží sa tak zrejme obehnúť technologicky spoločnosť TSMC, ktorá už čipy pre Apple vyvíja, a zrejme s tým má dosť veľa práce.

A10 chip

Spomeňme, že posledný čip, ktorý si Apple nechalo vyrobiť u Samsungu, bol čip pre iPhone 6s. Neskôr na svetlo vyšlo niekoľko prípadov prehrievania a nestability telefónov iPhone 6s. Rozhodnutiu zmeniť dodávateľa dopomohla aj skúsenosť s telefónom Samsung Galaxy Note 7. Ten síce problémový nebol primárne práve čipom, avšak kredit spoločnosti nepridal.

Zdroj: 9to5mac.com

15. marca 2017
Fotománia

+