MojiPhone

Mobilný telefón spoločnosti Samsung, okolo ktorého sa veľmi výrazne točil záver minulého roka, sa dostane opäť do predaja. Jedná sa o kontroverzný krok, keďže množstvo predaných telefónov Samsung Galaxy Note 7 explodovalo, čím priamo ohrozilo na živote svojich majiteľov, aj iných ľudí.

Spoločnosť Samsung informáciu oficiálne potvrdila. Neoficiálne informácie pritom boli známe už skôr. Samsung taktiež informoval o tom, že sa jedná o recyklačný plán telefónu Note 7. Ozrejmime si, že predaj telefónu sa začal už 19.augusta minulého roka. Telefón bol mimoriadne očakávaný a jeho predstavenie sprevádzala masívna reklamná kampaň.

Ani mesiac však radosť z uvedenia netrvala. Už druhého septembra spoločnosť oznámila výmenný program z dôvodu explodujúcich batérií. Ani tento program však nepomohol, nakoľko aj nové, vymenené kusy, mali problém a ich batérie explodovali.

Jeden z prípadov vybuchnutých Note 7
Jeden z prípadov vybuchnutých Note 7

Aj keď batérie, ako príčinu explózií boli už viac krát označované ako príčina, oficiálne potvrdenie od Samsung prišlo až v januári tohto roku. Dnes je jasné, že Samsung bude Note 7 opätovne používaný. V úvahu pripadajú dve možnosti. Jednou je používanie Galaxy Note 7 ako repasovaných kusov, kde je však otázne, ako Samsung technicky zabezpečí, aby sa nestalo to, čo už sa stalo dva krát.

Druhou možnosťou je používanie týchto modelov ako telefónov na zapožičiavanie. Opäť sa však naskytá rovnaká otázka. Jedným z opatrení má byť údajne zmenšenie batérie v repasovaých kusoch.

Ostatné kusy plánuje Samsung vyžiť čiastkovo, čo znamená že z nich využije rôzne komponenty.

Zdroj: cultofmac.com

28. marca 2017
Fotománia

+