MojiPhone

Po celosvetovo úspešných tituloch ShadowGun a Dead Trigger, vydala česká vývojárska spoločnosť MADFINGER Games, a.s., novú multiplayerovú akčnú strieľačku ShadowGun: DeadZone, ktorú úpenlivo očakávali všetci fanúšikovia mobilných hier. Pôsodný ShadowGun je bezpochyby jedna z najlepšie graficky spracovaných hier pre iOS zariadenia a chalani z Madfinger Games pridali novú možnosť zahrať si svoju obľúbenú hru aj ako multiplayer. Nielen, že je dostupná zadarmo, ale je k dispozícií pre každého a podporuje všetky novšie zariadenia. Poďme sa teda pozrieť, čo nám ponúka. 

Po spustení a vytvorení herného konta, ponúka ShadowGun: DeadZone pestré prostredie s množstvom nastavení, ako senzitivita pohybu, podpora pre ľavákov, hlasitosť hudby a zvukov, veľkosť tlačidla pre strieľanie a pod, takže ovládacie prvky na obrazovke si do istej miery môžete nastaviť podľa vlastnej potreby. Na výber máte dve herné mody: klasický Death Match, kde je cieľom hry zničiť čo najviac protivníkov, počas časového limitu a Zone Control, kde je vašou úlohou obsadiť a udržať nepriateľské územie.

Počas hry získavate za svoj výkon hodnotenia a peniaze, za ktoré si môžete neskôr kupovať vylepšenia, ako nové zbrane, skiny postáv alebo prilby. Hodnotenia naopak odomykajú počas hry nové prvky. Shadowgun umožňuje vytvoriť aj prémiový účet, ktoré získate pri kúpe jedného zlatého balenia z in-app-purchase, no je prístupný len po obmedzenú dobu. S prémiovým účtom získate prístup k všetkým súčastiam hry, ako aj k možnosti komunikovať so spoluhráčmi prostredníctvom mikrofónu.

Hodnotenie:

Shadowgun: Deadzone ponúka bezpochyby jeden z najlepších a najkrajších herných prostredí, no hviezdou je v tomto prípade online multiplayer. Osobne si nepamätám, kedy som si na iPade zahral tak dobrú hru pre viac hráčov. Keď začnete hrať, nepretržitá akcia vás drží pri obrazovkách až kým vás nezabijú a potom čakáte na respawn, aby ste im to vrátili. Negatívne hodnotím prítomnosť prémiového účtu, čím získavajú protivníci nemalú výhodu, čo môže po čase vytvoriť u niektorých hráčov odpor. Z času na čas sa taktiež nebudete môcť pripojiť do hry, no pravdepodobne to bude spôsobené veľkým počtom hráčov. Vývojári pracujú nepretržite na odstránení všetkých problémov a už čoskoro vydajú aktualizáciu. Okno, ktoré ukazuje vaše skóre, počet zabití a úmrtí počas hry, zobrazuje aj na akom zariadení hrajú vaši protivníci, preto sme označili hru ako vojnu medzi fanúšikmi platforiem. Každopádne, Shadowgun: Deadzone je jedna z najlepších multiplayerových strieľačiek pre iOS zariadenia.

DeadZone je dostupný pre iPhone 3GS a novšie zariadenia s iOS 5.0 a vyšším. Hru si môžete stiahnuť tu:

[app url=“https://itunes.apple.com/sk/app/shadowgun-deadzone/id561048152?mt=8″]

Prezentačné video:

 

20. novembra 2012
Fotománia

+