MojiPhone

Šifrovanie dát uložených na externých diskoch môže byť pre niekoho veľmi užitočná vec. Dáta sú totižto po zašifrovaní v bezpečí a prístupné len tomu, kto pozná heslo. Ak patríte medzi používateľov, ktorí si robia pravidelné zálohy svojich dát pomocou Time Machine, určite oceníte možnosť ich šifrovania. Toto sa môže  realizovať dvoma spôsobmi:

Ako zapnúť šifrovanie Time Machine záloh pre nové zálohy

V prípade, že nastavujete nový zálohovací disk pre funkciu Time Machine, zapnutie šifrovania je veľmi jednoduché. Po pripojení disku určeného pre zálohovanie sa objaví nové okno, v ktorom zaškrtnete pre vybraný disk šifrovanie záloh tak, ako môžete vidieť aj na obrázku nižšie.

šifrovanie Time Machine

Ako zapnúť šifrovanie už existujúcich Time Machine záloh

Ak už funkciu Time Machine na svojom Macu používate, šifrovanie záloh nie je o nič zložitejšie ako v predchádzajúcom prípade. Stačí ak otvoríte nastavenia Time Machine, vyberiete disk, a opäť zapnete šifrovanie Time Machine záloh. (Systémové nastavenia -> Time Machine)

Pre možnosť zapnúť šifrovanie dát budete potrebovať mať nainštalovaný Mac Os X vo verzii Lion 10.7.4 alebo Mountain Lion 10.8 a novší. Schopnosť šifrovať už existujúce zálohy je však dostupná až od verzie 10.8.

Zdroj: osxdaily

8. júna 2013
Fotománia

+