MojiPhone

Súťaž Smart Banka 2015 vznikla za účelom ohodnotiť slovenské banky a zistiť, ktorá má najlepšiu mobilnú aplikáciu. Hlasovanie prebiehalo od 14. februára 2016 do 13. marca 2016 a čitatelia hlasovali nielen za najlepšiu mobilnú aplikáciu, ale vypĺňali aj informácie o tom, ktoré funkcie sa im páčia najviac, prípadne im v aplikáciách chýbajú. Celkovo sa do tejto súťaže zapojilo 8897 hlasujúcich, ktorí sa zaradili do žrebovania o smartfón Lenovo Vibe X3 a navigácia Sygic.

Najlepšie bankové aplikácie podľa hlasujúcich

Najlepšou bankovou aplikáciou za rok 2015 sa podľa hlasovania používateľov stala Tatra banka s 3600 hlasmi. Druhé miesto obsadila banka ČSOB (1666 hlasov) a na 3. mieste sa umiestnila Slovenská sporiteľňa s 1034 hlasmi. Zvyšných 2597 hlasov si medzi sebou rozdelili ostatné banky, teda Fio banka, mBank, Prima banka, Sberbank, UniCredit, VÚB a Zuno (zoradené abecedne).

vysledky-smartbanka-ludia

Najlepšie bankové aplikácie podľa odbornej poroty

Odborná porota vyhlásila tri najlepšie mobilné bankové aplikácie podľa hodnotenia jednotlivých funkcií a vlastností aplikácií. Po sčítaní všetkých bodov vyzerá ich poradie nasledovne:

1. miesto: Tatra banka
2. miesto: ČSOB
3. miesto: Zuno

smart-banka-top-3-porota

Tabuľka funkcií, pomocou ktorej sme vyhodnocovali najlepšie mobilné aplikácie

tabulka-smartbanka

Infografika – bankové aplikácie

Hlasujúci v ankete Smart Banka 2015 vyberali najlepšiu mobilnú aplikáciu podľa vlastného uváženia. V otázkach okrem toho mohli vyjadriť svoj názor na to, ktorá funkcia sa im v bankovej aplikácii páči najviac, a ktorá im v aplikácii, naopak, chýba. Dozvedeli sme sa aj to, akú primárnu banku používajú, aký je ich vek a pohlavie. V ďalších otázkach sme sa pýtali, či už vyskúšali platbu cez NFC a či používajú v mobile spolu s bankovou aplikáciou aj antivírus. Niektoré z údajov sme sa rozhodli spracovať v prehľadnej infografike.

Výherca smartfónu Lenovo Vibe X3

Anketa Smart Banka 2015 nebola len o hodnotení aplikácií, ale aj o tom, že jeden z hlasujúcich sa mohol stať výhercom nového smartfónu Lenovo Vibe X3. Šťastie sa usmialo na Jána Zemana! Srdečne gratulujeme! Výhercovia 5 navigácií Sygic sú:

  1. Ľudovít Baka
  2. Marek Krajčovič
  3. Adrián Kollár
  4. Jaroslav Vozár
  5. Anton Krško

lenovo-vibe-x3

 

31. marca 2016
Fotománia

+