MojiPhone

Snapchat, populárna chatovacia služba, ale aj sociálna sieť, ktorá si získala popularitu hlavne konceptom rýchlo miznúceho obsahu, sa viac zameriava na operačný systém iOS. Informuje o tom v najnovšej správe. Väčšinou sa vývoj aplikácií síce samozrejme rôzni v nárokoch najmä čo sa týka systému, otvorený development na jednu platformu, naviac ak je takto verejne oznámený, je zriedkavý.

Podľa informácií, ktoré sa objavili v správe, je väčšina používateľov tejto aplikácie tých, ktorí používajú operačný systém iOS. Zrejme aj to je dôvod, prečo sa spoločnosť rozhodla venovať viac svojich prostriedkov do vývoju iOS aplikácie, na úkor tej pre operačný systém Android. Dôvodom je aj rozmanitosť telefónov, ktoré sú predávané s operačným systémom Android.

Kým pre iOS je development zjednodušene povedané jednoduchý, Android zariadení je podstatne viac, a to vrátane ich hardvérovej vybavenosti. Z tohto dôvodu je aj vývoj zložitejší, a odlaďovanie aplikácie pre všetky varianty takmer nemožný. Preto aj samotný Snapchat priznal, že aplikácia pre Android nie je vydávaná v rovnakej kvalite, ako aplikácia pre iOS.

‎Snapchat
Price: Free+

Zdroj: theverge.com

6. februára 2017
Fotománia

+