MojiPhone

Futbalových hier pre zariadenia s iOS je veľa. Niektoré sú jednoduché, niektoré naopak prepracované. A nie vždy sú zdarma. I keď väčšina ponúka freemium model. Trendom je aktuálne čo najviac sa priblížiť realite moderného futbalu. Solid Soccer však touto cestou nejde.

Jedná sa o futbal, ktorý grafickým spracovaním nepripomína fotorealitu, aj tak je však mimoriadne zábavný. Grafika je postavená na jednoduchom 3D flat štýle, ktorý ale neurazí. Práve naopak. Je príjemný na pohľad, a user interface hry ničím neruší. Rovnako je to aj s hrateľnosťou.

Solid Soccer ponúka multiplayer, v ktorom bude vašou úlohou vyhrávať zápasy, a získavať za ne body. Vďaka týmto bodom budete postupne postupovať vo svojej kariére. Týmto progresom sa vám začnú odomykať stále vyššie, a vyššie ligy. V tých samozrejme stúpa aj obtiažnosť.

Aby ste postupovali, potrebujete zlepšovať svoj tím. Na to vám budú slúžiť hviezdičky, ktoré v rôznych sumách vyhrávate po zápasoch. Vďaka nim máte možnosť zlepšovať tri základné vlastnosti hráčov, alebo brankára. Odmenou vám môžu byť aj bonusy v podobe zrýchlenia o určité percento, či okamžitého zlepšenia konkrétnej vlastnosti.

Ako odmena však môže slúžiť aj nový hráč. Každý má totiž svoje maximum, do ktorého ho môžete vylepšovať. Čím viac hviezdičiek, tým lepšie. Hra ako taká je ponúkaná zdarma, existujú však možnosti zakúpenia rôznych balíkov na okamžité zlepšenie svojich hráčov, a teda aj tímu.

Pre nás sa Solid Soccer stal návykovou hrou, a aj keď sme do nej neinvestovali ani euro, progres prišiel rýchlo. Čím ďalej v hre postupujete, tým väčší adrenalín z porážania silnejších súperov prežívate. My túto hru vrelo odporúčame.

‎Solid Soccer
‎Solid Soccer
Developer: Raketspel AB
Price: Free+
13. marca 2017
Fotománia

+