MojiPhone

Hudobná streamovacia služba Spotify príde na hodinky Apple Watch. Avšak, nie tak ako by sme zrejme očakávali, v standalone aplikácie od oficiálneho distribútora. Na hodinky nám hudbu prinesie externá aplikácia, známa pod názvom Snowy.

Vďaka tej si budeme môcť užiť väčšinu funkcií zo Spotify vo svojich hodinkách, a ovládanie hudby tak bude podstatne jednoduchšie. Spotify síce oficiálnu aplikáciu neponúka, no vďaka SDK je možné väčšinu funkcií direktívne ovládať. Autori aplikácie však oficiálny support od Spotify nemajú. Vyvíjajú tak „na vlastnú päsť“.

snowy-1

Snowy ponúkne okrem štandardných ovládacích prvkov aj offline synchronizáciu, vďaka čomu budú vaše playlisty uložené priamo v hodinkách. Nemusíte sa tak starať o telefón. Snowy naviac ponúkne aj widgety na hodinky, takže prehľad o spustenej hudbe budete mať stále so sebou.

Ovládací prvok zobrazí naviac aj aktuálny stav prehrávania, či zostávajúci čas songu zobrazeného ako vypĺňajúci sa kruh. Snowy nezabúda ani na Siri. Vďaka podpore Siri na Apple Watch budete môcť spustiť, pozastaviť, či prepnúť pesničku iba zavolaním príkazu na hodinkách.

snowy-2

Novinkou a zaujímavou funkciou je aj spracovanie gest, vďaka čomu budete môcť ovládať hodinky dokonca aj bez hlasu. Stačí pohnúť zápästím.

Snowy zatiaľ nie je oficiálne dostupný, a bohužiaľ, ani nevieme kedy bude. Dátum vydania totiž nebol zverejnený. Ak by ste však mali záujem o aplikáciu, na stránke snowy.rocks si môžete nastaviť notifikáciu v prípade, že bude aplikácia dostupná. Pripomíname iba, že pre funkcionalitu potrebujete mať Spotify Premium, a nie štandardný účet.

Zdroj: phonearena.com

15. apríla 2017
Fotománia

+