MojiPhone

Používate hudobnú streamovaciu službu Spotify? Ak áno, mali by ste sa mať na pozore. Švédska spoločnosť, ktorá službu prevádzkuje, totiž pripravuje striktné obmedzenia. A to hlavne pre tých, ktorí využívajú Spotify zdarma.

Služba ponúka viacero úrovní používania. Kým v službe zdarma máte niekoľko obmedzení, ako napríklad zníženú kvalitu, reklamy, či nemožnosť prepínať ľubovoľne pesničky na mobilných zariadeniach, ostatné predplatené účty tieto obmedzenia nemajú. Spotify pritom ponúka viaceré úrovne predplatného. Jedným z nich je aj populárne rodinné predplatné.

Teraz však Spotify prichádza k omnoho drastickejšiemu prístupu. Podľa informácií už nebude možné počúvať najnovšie hity v prípade, ak nie ste platiacim používateľom aplikácie. K tomuto obmedzeniu má prísť po tlaku vydavateľov a samotných interpretov.

Je totiž známy prípad, kedy viacerí hudobníci, napríklad aj Adele, či Taylor Swift odmietli sprístupniť svoje nové albumy na Spotify, pokiaľ k nim budú mať prístup aj užívatelia, ktorí využívajú aplikáciu zadarmo. Spotify však vtedy túto reštrikciu odmietol, na základe čoho neboli tieto albumy dostupné.

Náš tip
Waze bude spolupracovať so Spotify – integruje hudbu do navigácie

Dnes však je, zdá sa, situácia iná. Pripája sa zrejme stále viac a viac autorov, čím tlačia na švédskeho prevádzkovateľa služby. A ten im zrejme podľahne. V praxi to teda bude vyzerať tak, že ak budete chcieť mať sprístupnené nové albumy, pesničky, či playlisty, budete musieť mať akékoľvek predplatné služby Spotify. Teda mať aktivované Spotify Premium.

Odkedy bude táto reštrikcia uvedená do platnosti, a či bude aktívna vo všetkých krajinách kde Spotify pôsobí, zatiaľ nie je známe.

‎Spotify - Music and Podcasts
‎Spotify - Music and Podcasts
Developer: Spotify
Price: Free+

Zdroj: cultofmac.com

17. marca 2017
Fotománia

+