MojiPhone

Ako prvý začína iPhone 11, čo je nástupca terajšieho modelu Xr. Ponúkne širokú škálu farieb (niektoré sú nové) a na zadnej stene, ako sa očakávalo dvojica snímačov (dva 12 MP kamery s uhlom záberu 120 stupňov), po vzore terajšieho modelu Xs. Nový iPhone 11 ponúkne zaujímavý nočný mód pre fotenie a 4K pri 60 snímkach za sekundu. Prednej strane zas dominuje 6,1“ LCD displej.

Priamo z kamery sa dajú robiť snímky alebo podržaním softvérovej spúšte aj video. Celkom zaujímavá funkcia, ktorú Apple nazýva QuickTake. Predná kamera má tiež 12 MP. Nový iPhone 11 dostane A13 Bionic čip, ktorý má byť podľa Apple najrýchlejším v oblasti smartfónov. Batéria v novinke má dodávať o jednu hodinu viac energie, ako predchodca (model Xr)  a to je dobrá správa aj pre WiFi 6, ktoré je pri iPhone 11 už prítomné. Odolnosť voči vode má byť do 2 metrov hĺbky a Apple prezentuje aj odolnosť na rozbitie. Samozrejmosťou je Face ID. A čo cena? Začína na 699 USD pre šesť farieb.

A druhý v poradí je iPhone 11 Pro. Jeho dizajn už pred časom potvrdili uniknuté snímky, aj i nás na webe. Zadná stena je teda jasná, tri snímače fotoaparátu. To zas na strane prednej je to úžasný displej, na ktorý sme zvyknutí už s iPhonu Xs. Model iPhone 11Pro a 11 Pro Max (nástupca pre Xs Max) v tomto smere zachovávajú jednak rozmery (5,8“ a 6,5“) aj rozlíšenie. Ako novinku vítame nové farebné škály (nádherná je zelená s názvom Midnight Green), po vzore iPhonu 11 tu máme tiež A13 Bionic procesor, ktorý sa učí, ako zariadenie používame a kde je potrebné šetriť a kde naopak výkon dodať. A dokáže vykonať až jeden trilión operácií za sekundu. Napriek tomuto výkonu batéria dodáva až o päť hodín viac energie, ako predchodcovia (model Xs a Xs Max). A v balení bude rýchlo nabíjačka (18 Watt).

Najväčšie lákadlo je samozrejme fotoaparát, pretože výkon je už na tak vysokej úrovni, že si rozdiely nevšimnete. Snímky, podľa tých, ktoré prezentoval Apple sú famózne, tri snímače sú pre Apple novinka. Ide o trojicu 12 MP objektívov s clonou f/2.0, pričom každý z nich má inú úlohu. A navyše je tu funkcia Deep Fusion, ktorá umožňuje robiť snímky, aké na smartfóne neboli doteraz možné.

Čo je dôležité, zlepšila sa aj odolnosť voči vode, aj keď ju Apple zrejme nebude definovať ako vlastnosť, kvôli záruke. To isté platí aj o nárazoch a poškodeniu šasi a čelného skla iPhonu 11 Pro. iPhone 11 Pro začína na 999 a model Pro Max na 1099 USD. Predaj začína 20. septembra 2019. Apple zároveň zlacnil model Xr na 599 a iPhone 8 na 449. Všetko sú to ceny pre americký trh, bez lokálnej sadzby dane a začínajúce, teda pre najnižšie kapacity pamäte.

Výborne vyzerá výmenný program pre Apple iPhone. Ale je platný iba pre USA a dokáže pri vrátení predchádzajúceho modelu znížiť cenu iPhonu Pro 11 na 599 USD a modelu Max na 699 USD.

A malý bonus navyše, služba Apple TV + bude pri kúpe iPhonu, iPadu alebo Macu na rok zadarmo. Inak štartuje od 1. marca 2020 za 4,99 USD mesačne. Snáď tomu tak bude aj nás (má byť 100 krajín v úvode).

Články budeme aktualizovať po tom, ako Apple zverejní všetky detaily na svojich web stránkach.

10. septembra 2019
Fotománia

+