MojiPhone

Ak by sme mali v súčastnosti počítať koľko je k dispozícií televíznych seriálov, hovorili by sme rádovo o desiatkách. Ich počet stále narastá a človek ľahko stratí prehľad o nových epizódach hlavne, ak ich sleduje naraz niekoľko. Hŕstka mladých vývojárov s názvom CrazyApps, vydali aplikáciu „TeeVee“, ktorá raz a nadobro rieši tento problém a poskytuje komfort pri sledovaní Vašich obľúbených TeeVee seriálov. Ak by sme mali zhrnúť použitie a funkciu aplikácie, tak TeeVee umožňuje získať informácie o vyhľadanom seriáli a jeho epizódach, ukazuje čas do vydania novej epizódy a upozorňuje na jej vydanie.

Prostredie

Po spustení aplikácie sa zobrazí hlavný pohľad, v ktorom sú naše obľúbené seriály. Pri prvom spustení je samozrejme nutné ich pridať pomocou tlačidla „+“. Zobrazí sa vyhľadávanie a zoznam všetkých dostupných seriálov spolu s hodnotením, ktoré pomôže pri výbere. Po stlačení seriálu sa zobrazia tlačidlá  „Show info“ a „Add to homepage“. Prvým si prezriete informácie o seriáli a druhým ho priradíte na hlavný pohľad.

Takýmto spôsobom si priradíte všetky seriály, ktoré sledujete a vrátite sa naspäť na hlavnú obrazovku aplikácie. Teraz už nájdeme ikony svojich seriálov, ktoré môžeme podobným spôsobom, ako aplikácie v iOS, presúvať  alebo mazať. Po stlačení ikony sa zobrazia užitočné informácie, ako názov novej epizódy a odpočítavanie do jej odvysielania. Práve tu je možné nastaviť si upozornenie, stlačením tlačidla „Notify me“. Ak si všimnete, horný, žltý panel skrýva ďalšie ponuky „Cast“ (zoznam hercov) a „Episodes“ (zoznam epizód s popisom).

Nedostatky

Nejde ani o nedostatok, ale skôr o to čo mi v aplikácií podobného typu chýbalo. Uvítal by som totiž možnosť prezrieť si zoznam najpopulárnejších seriálov, alebo usporiadanie podľa ratingu. Ak by som si chcel nájsť nový seriál, takáto ponuka by určite pomohla nielen mne, ale aj ostatným užívateľom. Diskutabilné by bolo možno aj pridanie nastavenia pre časovač pripomienky. Napríklad možnosť vybrať si z ponuky 15 minúť pred, 30 minút pred a pod.

Záver

Ak patríte medzi fanúšikov seriálov a radi pozeráte najnovšie epizódy, TeeVee sa stane neodmysliteľnou súčasťou Vášho iPhonu/iPadu. Celkový dojem z prostredia je veľmi príjemný, aplikácia pôsobí moderne a po grafickej stránke je výborná. Nič neseká, nepadá a podobne. Text na sivom pozadí sa číta dobre a „neťahá“ oči. Prostrediu nemáme čo vytknúť. Vývojári z CrazyApps určite budú pracovať aj na rozšírení aplikácie a stále dopĺňajú nové seriály do zoznamu.

Pre najrýchlejšieho čitateľa prinášame jeden promokód pre aplikáciu TeeVee:

XJPN7PMJFLJN

Aplikácia je dostupná za najnižšiu sumu 0.79 € a je možné zakúpiť si ju v iTunes, AppStore alebo kliknutím na nasledovný odkaz.

[app url=“http://itunes.apple.com/sk/app/teevee-your-serial-guru/id478673664?mt=8″]

Prezentačné video:

 

1. septembra 2012
  • Je tá aplikácia po Slovensky ?

Fotománia

+