MojiPhone

Tim Cook, CEO spoločnosti Apple, si za minulý rok vyplatí odmenu v hodnote 8,7 milióna USD. Ak sa vám zdá táto suma vyššia, vedzte že je to pravda. Napriek tomu však obišiel horšie, ako tomu bolo minulý rok. Celkovo si „pohoršil“ o 1,5 milióna USD. Trh to pripisuje predajom, ktoré nesplnili predpoklady Apple, a to aj napriek prelomovým zariadeniam ako iPhone 7, 7 Plus, či nový MacBook s TouchBarom.

Kým teda v roku 2016 Tim zarobil cez 10 miliónov, tento rok sa musel trošku uskromniť. Aby sme však povedali aj opačnú stránku veci, Tim Cook sa v kresle CEO udržal 5 rokov, vďaka čomu mu prináležia bonusy v hodnote viac než 100 miliónov USD. Čo znamená, že zrejme 1.5 milióna, ktorý mu „ušiel“, zrejme až tak moc ľutovať nebude.

A ako sa darilo exekutíve Apple? Fakticky, Tim si vyplatil najmenej. Najviac, po sumách približne 22 miliónov USD, si vyplatili Luca Maestri, Angela Ahrendts, Eddy Cue, Dan Riccio, ako aj Bruce Sewell, a to každý jednotlivo. Rok to bol podľa exekutívy však neúspešný, nakoľko návratnosť investícií investorov bola iba 89,5%.

Zdroj: redmondpie.com

7. januára 2017
Fotománia

+