MojiPhone

Očakávaný nárast podielu Apple na trhu s mobilnými telefónmi, sa stal realitou. Prvé informácie o možnej zmene, respektíve preskupení „síl“ na trhu so smartfónmi, vznikli prakticky ihneď po tom, čo kauza okolo Galaxy Note 7 vznikla. A to, že sa sily majú preskupiť, nie je náhoda. Veď takto nebezpečný smartfón od svetoznámeho výrobcu sa na trhu neobjavil veľmi dlho.

Aj vďaka tomu si Apple pripísal rast podielu v USA o 7% medziročne, čo znamená, že jeho podiel je aktuálne 40.5 % US trhu USA. Napriek tomu však viaceré faktory podiel zmenili aj v neprospech Apple, či oboch spoločností. Veď len samotný Google Pixel, teda jeho predaje, si z trhu predajmi „ukradli“ 0.5%, čo je pri predstave že sa jedná o dve zariadenia, veľmi dobré číslo.

Realita však nie je všade rovnaká. Trhov je samozrejme viac, a napríklad na európskych, či čínskych trhoch sa Apple drží buď stabilne, alebo stráca. Na európskych trhoch však Galaxy Note 7 poriadne nedebutoval, a tak nespôsobil také veľké ovplyvnenie ako napríklad v USA. Veľmi zvedaví budeme na pokračovateľa tohto „nevydareného“ modelu, na Galaxy Note 8, a jeho prípadný súboj s iPhone 7s Plus, prípadne iPhone 8 Plus.

Náš tip
Prepad Samsungu Galaxy Note 7 by mal priniesť nových zákazníkov aj pre Apple

Zdroj: gsmarena.com

10. decembra 2016
Fotománia

+